Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Děti – Dětská centra

Stanice přírodovědců - Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

Telefon
257 321 336
www
E-mail
Adresa
Drtinova 1a, Praha 5 - 150 00
Městská část
Praha 5
Doprava
Metro B - stanice Anděl
Tram č. 4, 7, 9, 10, 14, 58 - zastávka Anděl
Tram č. 6, 9, 12, 20 - zastávka Arbesovo náměstí

Cesta ze zastávky "Anděl"
- Obchodním centrem Nový Smíchov - lze projít obchodním centrem do Kartouzské ulice, kde je přechod vedoucí do slepé ulice Drtinova
- mezi zdravotním střediskem a základní školou je cesta (alej) zakončená schody, které končí před naší brankou

Cesta ze zastávky "Arbesovo náměstí"
- ulicí Viktora Huga (kolmá na ulici Štefánikova, kde jezdí tramvaj) do Drtinovy ulice k ZŠ, tam vlevo ke zdravotnímu středisku
- mezi zdravotním střediskem a základní školou je cesta (alej) zakončená schody, které končí před naší brankou
Otevírací doba
Stanice přírodovědců a otevřený klub Zahrada:
Po - Pá 09:00 - 17:00
Skleník a tropické terárium jsou otevřeny denně od 14.00 do 16:30 hod (v pátek do 16:00 hod) - vstupné 10Kč/dítě, 20Kč/dospělý

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Stanice přírodovědců je střediskem Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, jehož zřizovatelem je hlavní město Praha.

Stanice přírodovědců poskytuje dětem (i předškolního věku) a mládeži různé druhy zájmových kroužků, nejen přírodovědně zaměřených. Nabízí trávení volného času na vlastních akcích - táborech, exkurzích a zájezdech, dále stanice pořádá výstavy, soutěže, výtvarná odpoledne atd. Pro školy se navíc uskutečňují prohlídky s výkladem a dopolední výukové programy.

V areálu se nachází venkovní výběhy a voliéry, skleníky, tropické terárium, alpínská zahrada, protkávají ho naučné stezky a doplňuje nové dětské hřiště.

V přední části areálu se nachází pečlivě udržovaná alpínská zahrada, další zeleň pak tvoří různé dřeviny označené smaltovanými cedulkami s názvy - botanická zahrada.

Ve stanici se chovají rozličné druhy zvířat. Venkovní výběhy patří poníkům a kozám kamerunským, ve voliérách žije několik druhů ptáků. Tropické terárium je domovem mimořádně bohaté expozice plazů. Unikátní je chov krokodýla nilského, kajmanů brýlových, ale i dospělých exemplářů krajt, anakond velkých či hroznýšů královských. Uvidíte dravé želvy kajmanky, varany, leguány, různé druhy akvarijních ryb a obojživelníků. Každou středu ve 14.00 h probíhá krmení terarijních zvířat, které je přístupné veřejnosti.

Stanice přírodovědců poskytuje dětem (i předškolního věku) a mládeži různé druhy zájmových kroužků, nejen přírodovědně zaměřených. Nabízí trávení volného času na vlastních akcích - táborech, exkurzích a zájezdech. Stanice dále pořádá výstavy, soutěže, výtvarná odpoledne atd.

Pro školy se navíc uskutečňují prohlídky s výkladem a dopolední výukové programy.

Pěstované rostliny i některá zvířátka si mohou návštěvníci ve stanici zakoupit.

Otevřený klub Zahrada
Klub Zahrada funguje úspěšně už několik let. Je oblíbeným místem nejen pro relaxaci a odpočinek v klidném místě plném zeleně, ale slouží i jako místo poznání přírody a kontaktu s ní.
Děti určitě potěší nové hřiště, můžete si pohladit poníky a kozy kamerunské nebo si prohlédnout venkovní voliéry (bažanti, kachničky, želvy...). V areálu také najdete ekologicky zaměřenou naučnou stezku, geologickou expozici nebo bylinkovou zahrádku.

Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>