Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Děti – Dětská centra

Loděnice Vltava - Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy

Telefon
602 463 980 (PaedDr. Václav Skočdopole vodácké oddíly)
www
E-mail
Adresa
Libeňský ostrov u slepého ramene Vltavy, Praha 8 - 180 00
Výuka dětí
turistika
Městská část
Praha 8
Doprava
Loděnice Vltava sídlí na Libeňském ostrově u slepého ramene Vltavy. Nejlépe se k nám dostanete, když pojedete ze stanice metra B Palmovka jednu stanici tramvají směrem na Holešovice a pak kousek pěšky.

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Loděnice Vltava je organizační seskupení dětských vodáckých oddílů. Patří pod Dům Dětí a Mládeže hlavního města Prahy, který nad ní drží ochrannou ruku a finančně i jinak vypomáhá. Domovskou loděnici máme na Libeňském ostrově u slepého ramene Vltavy.

Oddíly:
V současné době Loděnice sdružuje 9 oddílů s pravidelnou činností. Dohromady je v Loděnici Vltava přes sto dvacet dětí, kterým se věnuje více než třicet instruktorů a vedoucích. Každý oddíl má jednou týdně schůzku a pořádá pravidelně výlety, v zimě týdenní lyžařský výcvik a v létě čtrnáctidenní vodácký putovní tábor.

Všechny oddíly stále přijímají nové členy v rozmezí přibližně 8 až 14 let. Na každý den od pondělí do pátku vychází schůzka dvou oddílů. Oddíly mají různá zaměření: některé se věnují vodáctví, jiné zase více turistice, některé se více orientují na hry a lehčí vodu, jiné spíše na výkonnostní stránku vodáctví (ty pak třeba jezdí na závody na divoké vodě Prijon cup). Jezdíme na pramicích, kanoích i kajacích.
Každý rok pořádá Loděnice ve dnech okolo 8. května závody vodácké všestrannosti Sázavské Pádlo, které jsou otevřeny všem vodáckým oddílům.

Historie
... vodáckých oddílu na místě současné loděnice se začala psát v roce 1966 , kdy Blanka Bructnerová a Franta Dušek založili vodácký oddíl Rackové. V roce 1971 odchovanci tohoto oddílu založili dalši dva oddíly - Vlaštovky a Kormoráni - a všechny tři oddíly sdružili do pionýrské skupiny Loděnice Vltava. V následujících letech se počet oddílů zvyšoval, až se ustálil na současném počtu 10 oddílů.

Jedním z důležitých mezníků historie byla i "Sametová revoluce". Následující rok byl těžký pro všechny z nás. Nikdo nevěděl co se bude dít v běžném životě natož co se stane s loděniční pionýrskou skupinou. O část loděnice se začalo zajímat znovu vzkříšené sdružení skautů. Nakonec jsme se se skauty domluvili a loděnici rozdělili. Dále se nám ztratila část názvu "67. pionýrská skupina" a zůstala pouze "Loděnice Vltava". Od této chvíle patříme pod Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy v Praze 8.
Kina
Restaurace
Město
Umění
Výlety
Nákupy
Divadla
Sport
Loading .....
Loading .....
Loading .....
>