Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Děti – Dětská centra

Jezdecké středisko Zmrzlík - Dům dětí a mládeže hl. města Prahy

Telefon
257 960 245
www
E-mail
Adresa
Na Zmrzlíku 3, 155 00 - Praha 5
Městská část
Praha 5
Doprava
Bus č. 256 -  zastávka Zmrzlík (na znamení)
Druhy sportu
jezdectví

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Osada Zmrzlík leží na hranici Prahy 5, na okraji chráněné krajinné oblasti Český kras. Jde o území přírodovědecky velmi cenné. Tato malebná krajina je jako stvořená pro jezdeckou rekreaci a turistiku.
V dosahu MHD lze obyvatelům i návštěvníkům Prahy umožnit odpočinek i sportovní vyžití v relativně nepoškozeném prostředí.
V dnešní době je stále těžší najít pro děti vhodný jezdecký oddíl, který by přijímal nové členy. Stáje jsou soukromé a děti ztrácejí možnost trávit svůj volný čas u koní. Jezdecké středisko Zmrzlík je součástí Domu dětí a mládeže hlavního města Prahy. Přijímáme děti z celé Prahy od 6 let. Děti jsou rozdělené do družstev podle svých jezdeckých schopností.

Pro ty nejmenší je určeno cvičení na koni - tzv. voltiž. Starší děti jezdí na jízdárně nebo na vyjížďky pod vedením našich cvičitelů. Ty nejzkušenější mají možnost změřit síly na závodech.

Naším cílem je připravit děti ke zkouškám základního výcviku, naučit je úctě k živým tvorům, zodpovědnosti a hlavně bezpečnému zacházení s koňmi, a tím omezit množství úrazů z nevědomosti. Pro děti pořádáme také různé soutěže - už tradičními se staly například Mikulášská jízda v maskách nebo velikonoční soutěž O nejhezčí vajíčko.

Přestože těžiště naší činnosti leží v celoroční práci s dětmi, o víkendech učíme jezdit na koních i všechny ostatní zájemce, včetně dospělých.

Doufáme, že se nám podaří z našich svěřenců vychovat kvalitní a zodpovědné jezdce.


Areál jezdeckého střediska

Jezdecké středisko Zmrzlík má odpovídající zázemí pro koně i lidi. Na jaře roku 2005 byla dokončena kompletní rekonstrukce obytné části areálu - proběhla výměna oken, modernizace sociálního zařízení, byly udělány nové rozvody vody a kanalizace, pořídili jsme nový plynový kotel a úplně přebudovali druhé patro včetně klubovny a pokojíků pro přespávání na službách. Nové vybavení dostala i kuchyň. Zároveň jsme strhli jednu starou a zcela nevyhovující stáj (tzv. přístřech), kterou nahradila krásná nová stáj s devíti boxy. Taky se nám podařilo zvětšit sedlovnu a jeden obyčejný box přeměnit na box mycí se soláriem. Z dalšího vybavení nám nechybí jízdárna - měří 20×40 metrů, je osvětlená a přes zimu zastřešená, takže je využitelná celoročně. Samozřejmostí jsou výběhy. Členové JS můžou využívat prostornou šatnu se skříňkami, k drobnému vaření a ohřívání jídla slouží kuchyň se sporákem, ledničkou a mikrovlnnou troubou, neobejdeme se ani bez sprchy a toalet.


Celoroční kurzy

Všechny kroužky pro děti začínají třetí týden v září (první dva týdny probíhají podle loňského rozvrhu) a končí s koncem školního roku (na konci června). Po dohodě se lze přihlásit i v průběhu školního roku. Pokud dítě přestane na kroužek z jakéhokoliv důvodu chodit, kurzovné se nevrací. Kroužky neprobíhají o prázdninách (místo nich jsou služby). Děti jsou celou dobu pod dohledem plnoleté osoby (včetně víkendů, prázdnin apod.). Jezdecké hodiny probíhají ve skupinách (cca 4 - 6 jezdců). Všechny děti a mládež do 18 let musí mít při jízdě na koni bezpečnostní helmu. 

Malý farmář
Komu je určený? Všem dětem od 6 let, které mají rády zvířata. Co se naučíš? Seznámíš se se všemi našimi zvířátky - králíky, morčaty, kozami, ovcemi, pejsky i kočkami, budeš je krmit a naučíš se o ně správně starat. Pokud se budeš chtít taky učit jezdit na koni, budeš mít nárok na zvýhodněnou cenu rekreačních jízd. Kdy probíhá? Jednou týdně od 16:00 do 17:30 hod., můžeš se zapsat na kterýkoli den od pondělí do pátku. 

Jezdecká přípravka
Komu je určený? Všem milovníkům a milovnicím koní od 6 do 10 let. Co se naučíš? Poznáš naše koně, poníky, oslíka, ale i ostatní zvířátka, například ovečky a králíky. U koní se naučíš základní dovednosti - třeba nasadit mu ohlávku, přivázat si ho, vyčistit mu srst, kopyta a podobně. Budeš pomáhat starším členům oddílu s jednoduchými činnostmi kolem koní, jako třeba se zametáním, nebo umýváním žlabů, ale žádná těžká práce tě nečeká. Jezdit budeš na koni, kterého vždycky někdo povede. Buď se jezdí na lonži, kde si můžeš vyzkoušet i klusání a cválání, nebo se chodí na vyjížďky do krásného okolí. Taky se naučíš základní voltižní cviky. Jezdecké hodiny jsou kratší, ale i tak asi budeš unavený, nebo unavená. Kdy probíhá? Jednou týdně od 15:30 do 18:00 hod., můžeš se zapsat na kterýkoli den od pondělí do pátku. 

Základní výcvik jízdy na koni (začátečníci)
Komu je určený? Každému, kdo je dost velký a silný, aby si sám osedlal a nauzdil koně (přibližně od 10 let), přihlásit se můžou klidně i dospělí. Co se naučíš? Naučíš se o koně postarat, nakrmit ho, vyčistit, osedlat na nauzdit. Dozvíš se, jak kůň vypadá, jaké má barvy, jaká existují plemena, z čeho se skládá sedlo a uzdečka, jaké jsou jezdecké disciplíny
a podobně. Naučíš se základy ježdění - zpočátku budeš jezdit na lonži, později se naučíš ovládat koně samostatně v kroku a v klusu, vyzkoušíš si i cval. Jezdecká hodina trvá 45 minut. Kdy probíhá? Vybereš si jeden den v týdnu (od pondělí do pátku), kdy bys měl nebo měla přijít pokaždé, tento den je i tvoje jezdecká hodina (pozor, když na ni nedorazíš, nemáš nárok na náhradu!). Když tě to bude u nás bavit (a nebudeš zlobit), můžeš přijít klidně každý den. Probíhá od 15:00 do 18:30. Osmkrát do roka tě čeká dvoudenní víkendová služba, plus jedna sedmidenní o letních prázdninách (budeš u nás od 9:00 do 18:00). Když se všech služeb zúčastníš, dostaneš příští rok slevu na kurzovném. Další slevu na příští rok můžeš získat odpracováním 40 hodin brigád. Na službu si musíš přivézt svoje jídlo, ohřát (nebo uvařit) si ho můžeš v naší kuchyni. Pokud ti to rodiče a vedoucí JS dovolí, můžeš u nás na službách přespávat. 

Výcvik pokročilých jezdců
Komu je určený?
Každému, koho už v začátečnících není co naučit. Co se naučíš? Všechno :-) Seznámíš se s pravidly jednotlivých disciplín, dozvíš se spoustu informací o zdraví koně, o chovu, výcviku, historii, můžeš pomáhat při podkování,... Budeš se dál zdokonalovat v ježdění, až už nebude kůň učit tebe nové věci, ale ty jeho. Naučíš se skákat přes překážky, zdokonalíš se v drezuře, budeš jezdit na vyjížďky. Dokonce si u nás můžeš udělat jezdeckou licenci
a účastnit se závodů. Kdy probíhá? Vybereš si jeden den v týdnu (od pondělí do pátku), kdy bys měl nebo měla přijít pokaždé, tento den je i tvoje jezdecká hodina (pozor, když na ni nedorazíš, nemáš nárok na náhradu!). Když tě to bude u nás bavit (a nebudeš zlobit), můžeš přijít klidně každý den. Probíhá od 14:30 do 18:30. Osmkrát do roka tě čeká dvoudenní víkendová služba, plus jedna sedmidenní o letních prázdninách (budeš u nás od 7:30 do 18:00). Služby jsou povinné. Když se všech služeb zúčastníš, dostaneš příští rok slevu na kurzovném. Další slevu na příští rok můžeš získat odpracováním 40 hodin brigád (ty jsou dobrovolné). Na službu si musíš přivézt svoje jídlo, ohřát (nebo uvařit) si ho můžeš
v naší kuchyni. Pokud ti to rodiče a vedoucí JS dovolí, můžeš u nás na službách přespávat. 

Kurzy pro dospělé
Komu jsou určené? Dospělým, kteří se chtějí naučit jezdit na koni, nebo se v jízdě zdokonalit, ale nemají čas celé odpoledne. Co se naučíte? Důraz se klade na ježdění, takže péče o koně a teorie jsou trochu ošizené. Výcvik probíhá podle úrovně jezdce - přihlásit se můžou úplní začátečníci i pokročilí jezdci. Jezdecká hodina trvá 45 minut. Kdy probíhá? Pondělí a čtvrtek 18:15 - 20:15, sobota 10:00 - 12:00, neděle 16:00 -18:00. Kurzy se otevírají pouze v případě, že se sejde víc zájemců přibližně stejné úrovně, můžou začít kdykoliv během roku.

Loading .....
Loading .....
Loading .....

Rating objektu

Atmosféra:
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!
Ceny:
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!
Jak se líbí dětem:
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!
Střední známka:
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ohodnotit

Atmosféra:
 • váš výběr
 • Zklamání
 • Ujde to
 • Normální
 • Příjemná
 • Super
 • 0
 • 336
 • 337
 • 338
 • 339
 • 340
Ceny:
 • váš výběr
 • Kosmické
 • Vysoké
 • Normální
 • Příznivé
 • Nízké
 • 0
 • 341
 • 342
 • 343
 • 344
 • 345
Jak se líbí dětem:
 • váš výběr
 • Ani trochu
 • Docela
 • Normálně
 • Byly spokojené
 • Byly nadšené
 • 0
 • 356
 • 357
 • 358
 • 359
 • 360

Komentáře (1)

Lenka Kučerová 2015-11-06 12:48:32
při vstupu do stáje jsem byla zděšena Před pár dny jsem brala do stáje svojí dcerku, měli jsme zájem o ježdění pro ni, případně jí příhlásit do klubu. kde jinde by měla být lepší péče než ve stáji od městské části? omyl! do téhe stáje nevstupujte - vyhublí koně na kost!!! HAfling fjord, čouhající kosti, bordel, koně neměli seno, dětí místních jsme se ptali a prý dostávají malou hromádku 2x denně. K dětem se tam chovali vcelku slušně ale zoufalá péče o jejich "školní koně" mě opravdu odradila. Mám chuť na ně zavolat veterinární správu.

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
Loading .....
>