Skrýt výsledky vyhledávání
rss feed

Katalog objektů – Děti – Dětská centra

Dům dětí a mládeže Praha 6

Telefon

235 323 332, 235 323 333

www
E-mail
Fax

235 323 332

Adresa
U Boroviček 1, Praha 6 - 163 00
Výuka dětí
cizí jazyky, divadlo, hra na flétnu, hra na kytaru, hudba, keramika, pohyb, tanec, turistika, výtvarná tvorba
Městská část
Praha 6
Doprava

Z Hradčanské
Tramvají č. 25 až na konečnou zastávku Bílá Hora a poté dle mapy. U výstupu jsou na chodníku bílé ťápoty se symbolem domečku. Vydejte se podle nich a za 3 minuty dojdete k DDM.
Autobusem č. 108 směr sídliště Na Dědině. Vystupte na zastávce Bílá Hora. Jezdí pouze pondělí až pátek. 

Z Malostranské

Tramvají č. 22 až na konečnou zastávku Bílá Hora a poté dle mapy. U výstupu jsou na chodníku bílé ťápoty se symbolem domečku. Vydejte se podle nich a za 3 minuty dojdete k DDM. 

Ze Zličína

Autobusem č. 164 až na konečnou zastávku Bílá Hora a poté dle mapy. U výstupu jsou na chodníku bílé ťápoty se symbolem domečku. Vydejte se podle nich a za 3 minuty dojdete k DDM. 

Z Divoké Šárky
Autobusem č. 108 směr Špejchar. Běžte směrem k semaforům a po cestě narazíte na ťápoty se symbolem domečku. Vydejte se podle nich a za 3 minuty dojdete k DDM.

Druhy sportu
aerobik, bojová umění, florbal, jóga, ping-pong
Otevírací doba

Klub ŠESTKA
Po - Čt  15:00 – 18:00 
Pá          14:00 – 16:00 
So          14:00 – 18:00 + termíny SOBOTNÍKu dle rozpisu 

Klub rodičů s dětmi 
každý pátek 09:0 – 11:00 (začínáme v pátek 5.10.2007)

Dopravní hřiště na Vypichu u obory Hvězda 
od 1. dubna do 31. října
od 31. října do 31. března je hřiště uzavřené 
I.od 1.4.-30.6. a od 1.9.-31.10.
Po - Pá
* 08:30 – 12:30 výuka dopravní výchovy žáků ZŠ Prahy 6
* 14:30 – 16:00 výuka družin ZŠ Prahy 6
* 16:30 – 19:00 hřiště otevřené pro veřejnost 
So, Ne
* 09:00 – 19:00 hřiště otevřené pro veřejnost
II. od 1.7.-30.8. 
Po - Pá
* 09:00 – 20:00 hřiště otevřeno pro veřejnost

Půjčovna sportovních a turistických potřeb 
Čt  15:00 - 18:00, nutnost telefonické domluvy předem

Popis objektu

Další informace

Komentáře

Hodnocení, hlasování, ohlasy a komentáře

Dnes

Nejaktuálnější zprávy

Dům dětí a mládeže v Praze 6 je zařízení s padesátiletou tradicí. Dětem, mládeži, jejich rodičům i ostatním nabízíme pravidelné kroužky počítačové, umělecké, dramatické, výtvarné, chovatelské a celou řadu zájmových útvarů sportovních včetně turistiky. Široké spektrum činností je vedeno profesionálními pedagogy nebo odborníky.
Dále u nás najdete zábavu v Klubu otevřených dveří Šestka, nejen ve školním roce, ale i o prázdninách.
Rekreace a dobrodružství – to jsou naše výlety, letní a zimní tábory.
Připravujeme pro všechny výtvarné dílny, turnaje, soutěže, divadelní představení.
Na dopravním hřišti u obory Hvězda vyučujeme dopravní výchovu. Veřejnosti slouží hřiště odpoledne a o víkendech.
Školám, pedagogům a dalším zájemcům nabízíme vzdělávací programy a metodickou pomoc.
Všechny činnosti jsou cenové přístupné.

Klub ŠESTKA
Vychází vstříc volně příchozím dětem a mládeži i členům zájmových kroužků DDM, kteří k nám přicházejí přímo po škole a čekají na zahájení kroužku nebo na rodiče.
Možnost využití klubovny a sálu k vlastní činnosti (dle časového rozpisu), možnost zapůjčit si sportovní potřeby, stolní a deskové hry. Pravidelně pořádané soutěže a turnaje. 

Co na Vás čeká
* posezení s příjemnou hudbu * kulečník * fotbálek * elektronické šipky * počítače – internet * hi-fi věž * televize * video a DVD přehrávač * stolní deskové hry 

CARCASSONNE + Všechna rozšíření!!!!
Tato hra je pro 2–6 hráčů. Je to důmyslná taktická stolní hra. Jsou zde políčka s motivem krajiny, měst, klášterů, cest. TATO HRA JE U NÁS NEJOBLÍBENĚJŠÍ! 

OSADNÍCI + Námořníci
Tato hra je pro 3–4 hráče. Celá mapa je z šestiúhelníků na kterých je hodnota 2–12. hod kostkami pak rozhodne co dostanou hráči za kartu (dřevo, kamení, obilí). Za určitý počet kartiček si může hráč koupit cestu, vesnici, město.Vaším úkolem v této hře je získat co nejvíce měst a vesnic. Za každou vesnici a město dostáváte body, které vás přiblíží k vítězství. Je zde i „Nejdelší cesta“ za kterou dostáváte také body. 

DRAČÍ HRAD
Představte si že jste hrdina z dob fantasy říše a lidé potřebují vaši pomoc. Jejich město ohrožuje strašlivý drak „Mrak“. Tak sebereš pár přátel a jdete na draka „Mraka“. Nejdřív musíte nakoupit potřebné vybavení a spráně se posilnit. Když po několika dnech dorazíte k Dračímu hradu, slyšíte děsivý skřek, který z hradu vychází. Jako praví hrdinové neváhejte ani minutu a jdete do vnitř. Zde vás čeká spousta potvor, které vás pouze zdržují od vašeho úkolu. Tato hra je dobrodružného žánru. Je dost podobná DrD, ale mnohem kratší. Je pro 2–6 hráčů. Doba trvání max. 120 min. 

HRADY
V této hře se stanete rytířem, který chce získat co nejvíce hradů. Samozřejmě že váš nápad mají i ostatní rytíře. Kdyby to bylo tak jednoduché přijít si k hradu a říct: " Otevřete bránu, jsem váš nový pán a budete mi sloužit!" I hrady mají obranu, takže dobít nějaký hrad není tak jednoduché. Principem hry je získat co největší armádu a zaútočit na hrad. Součet vaší síly musí být větší než obrana hradu, pokud se tak stane je hrad váš. Stejný princip je i v souboji armáda proti cizí armádě, pokud se sejdou na jednom políčku. Tuto hru si mohou zahrát 3–5 hráčů. celková hra jim bude trvat okolo 50 min. 

FANTOM STARÉ PRAHY
Vítejte ve staré Praze, Před vámi leží celá hlavní část Prahy (Staromák, Václavák, Petřín,…) Jeden z hráčů je zloděj a utíká před strážmistry. Zločinec si píše na jakým je políčku. 1–202 takže je z čeho vybírat. Dopravu po městě zabezpečuje MHD a pražské taxi služby. 2– 7 hráčů. Doba hraní 60 min. ( V našem případě 3 hodiny ) 

METRO / SÁZKY A DOSTIHY / SCRABBLE a mnoho dalších společenských her 
Kuličky Ringer
Informace o hře Kuličky Ringer a její pravidla naleznete na www.spanker.cz.

Klub rodičů s dětmi
Zveme všechny rodiče s dětmi od narození do předškolního věku. Pojďte si s námi hrát. Na programu se můžete podílet i Vy. K dispozici sál plný nafukovacích míčů, molitanových matrací, klouzačka a přehrávač CD a kazet.
Můžete si zde ohřát svačinku v mikrovlnné troubě, uvařit čaj či kafíčko. 

Kolik zaplatím?
* 500,–Kč rok nebo 300,–Kč pol.
* jednotlivá schůzka 50,– Kč.
V ceně permanentky je volný vstup na všechny schůzky klubu a pojištění.

Na shledanou se těší Gabina Lasíková a Lucka
Kontakt * Gabriela Lasíková, tel.: 235 323 333, lasikova@ddmp6.cz 

Nahrávací a střihové Studio D – Audio video tvorba
AUDIO A VIDEO TVORBA (12–18 let)
- práce s kamerou, příprava, natočení krátkého filmu, úprava a zpracování na PC cena: 1200,–/rok, 700,–/pol.
KAMERA – víkendové semináře přijďte se naučit pracovat s kamerou, střihat video cena 1550,–/25hod.

Studio
Naše studio je určeno jak pro mladé začínající umělce, tak pro širokou veřejnost, které zabezpečíme kvalitní zpracování či vytvoření výsledného díla či odbornou pomoc při jeho realizaci. Dále nabízíme školící kurzy v oboru střihu, kamery, zvuku a celoroční kurzy. Komplex umožňuje nahrávání zvukových snímků, demonahrávek, zvukovou mixáž k obrazu či zvukové kompozice, přepis obrazových formátů DV, DV-CAM, Digital8, Hi8, VHS po dohodě i BetacamSP, nelineární střih, obrazovou postprodukci…
Naše studio vzniklo začátkem školního roku 2003. Místo si našlo v čerstvě zrekonstruované budově DDM Praha 6, pod které také spadá. Až do počátku roku 2004 se jen formovalo uspořádání a vytvářelo funkční zapojení zařízení. Od března se zařízení z větší části začíná využívat i pro větší projekty (nahrávání kapel, střih,…).
Ceník
Audio video klubu (ceny jsou pro neziskové projekty a pro mladé umělce).
* Zvuk: Studio se zvukovým mistrem = 180 Kč/h
* Ostatní dle dohody

Kontakt
Případné dotazy a informace ohledně studia zodpoví:
* Vítek Jíra, studio@ddmp6­.cz
* Martin Vejvoda, tel. DDM: 235 323 333, mv@ddmp6­.cz

Dopravní hřiště na Vypichu u obory Hvězda
Odd. dopravní výchovy je organizováno jinak než ostatní oddělení DDM. Pravidelná ani příležitostná činnost a další aktivity nejsou hlavní náplní jeho činnosti. Tou je zajišťování dopravní výuky pro žáky 4. tříd základních škol obvodu Praha 6, Praha 17 a některých škol obvodu Praha 5.
Výuka je organizována pro všechny 4. třídy škol, které akceptují nabídku a to jak výuku teoretickou tak i praktickou. V odpoledních hodinách probíhá na Dopravním hřišti výuka dopravní výchovy dětí školních družin, které zajišťují družinářky.

Informace o dopravní výchově
Praktická i teoretická výuky probíhá na Dětském dopravním hřišti DDM Praha 6, které se nachází na Vypichu 1a (těsně vedle obory Hvězda).
Organizovaná výuka 4. tříd pod vedením vedoucího dopravní výchovy trvá od 1. 4.-30. 6. a od 5. 9.-15. 11. Dopoledne od 8.30–12.30 je určeno pro výuku žáků 4. tříd ZŠ Praha 6, Řep, a některých škol městské části Prahy 5.
Odpoledne jsou určena pro družiny a veřejnost. Podle vypracovaného harmonogramu navštíví každá třída ve školním roce Dopravní hřiště 5–6× a při závěrečné hodině účastníci skládají praktické teoretické zkoušky a úspěšní žáci (veliká většina) obdrží průkaz cyklisty. 

Lanová pyramida
V listopadu 2006 DDM Prahy 6 postavilo za finanční podpory hl. m. Prahy, 7m vysokou lanovou pyramidu. Je určena pro všechny dětské návštěvníky a kromě adrenalinového prožitku pomůže dětem při rozvoji jejich odvahy a obratnosti. Tato pyramida je příspěvek k postupnému vybavování Dopravního hřiště o další sportovní a drenalinová zařízení. V Provozu od dubna 2007.

Půjčovna sportovních a turistických potřeb
Půjčujeme lyže, boty, hole, batohy, stany, karimatky, spacáky. 
Kontakt * Petr Ryneš, tel. DDM: 235 323 334, rynes@ddmp6­.cz  

Loading .....
Loading .....
Loading .....

Rating objektu

Atmosféra:
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!
Ceny:
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!
Jak se líbí dětem:
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!
Střední známka:
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ohodnotit

Atmosféra:
 • váš výběr
 • Zklamání
 • Ujde to
 • Normální
 • Příjemná
 • Super
 • 0
 • 336
 • 337
 • 338
 • 339
 • 340
Ceny:
 • váš výběr
 • Kosmické
 • Vysoké
 • Normální
 • Příznivé
 • Nízké
 • 0
 • 341
 • 342
 • 343
 • 344
 • 345
Jak se líbí dětem:
 • váš výběr
 • Ani trochu
 • Docela
 • Normálně
 • Byly spokojené
 • Byly nadšené
 • 0
 • 356
 • 357
 • 358
 • 359
 • 360

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
Loading .....
>