Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Kam v Praze s dětmi? Za kulturou i na kávu

2010-02-09 00:00

Jste zvyklí chodit pravidelně do kaváren, do kina či do divadla? Ale že už vám není dvacet a máte stále méně času? Hlavně žádné věšení hlav! Příjemností není vůbec nutné se vzdávat, ani když začnete tlačit kočárky ani později, když děti začnou běhat.

V Praze je blaze a takových míst, kde si to užijí nejen děti, ale i maminky a tatínkové, je stále více. Pojďte se podívat na ta nejzajímavější.

Seriál o kavárnách, kam můžete bez starostí se svými dětmi, najdete ZDE

Hurá do divadla!
Divadelní představení pro děti (i dospěláky) se nemusejí konat nutně jen o víkendu, i když právě v sobotu a neděli jich máte na výběr nejvíce.

Divadlo Minaret, které má stálou scénu v Redutě na Národní třídě, nabízí víkendová představení pro předškolní děti od 15. hodin. Program je pestrý, vybírejte například klasickou pohádku O chaloupce z perníku (so, 27. 2.) nebo dětské provedení Rusalky s hudbou A. Dvořáka (ne, 21. 2.) V únoru doporučujeme pohádkový muzikál Tři veselá prasátka s hudbou J. Nohavici (úterý 23. 2. od 10 hodin.)
http://www.volny.cz/minaret

Do Minoru na bubeníky

Do Divadla Minor (Praha 1, Vodičkova 6) vezměte neposedné školáky třeba na netradiční bubenickou show Marimba, kapelu mladých bubeníků (11. 2, 21. 2, 6. 3.), na pohádku Tisíc a jedna noc (13. a 14. 2.) nebo na chytrý příběh na základě skutečných událostí Hon na jednorožce (12. a 19. 2.)


Tisíc a jedna noc

Do kina s kočárkem

Kam s kočárkem nebo batůžkem či šátkem, prostě kam s miminkami? Těm nejmenším je nakloněn program BABY BIO, čili úterní filmová představení od 10 hodin pro rodiče s dětmi do kina BIO OKO (Praha 7, Františka Křížka). Jedná se o filmy určené především pro dospělé, ale podmínky v sále jsou uzpůsobeny příznivě pro děti – snížená hladina zvuku v sále, příšeří, vepředu sálu koberec a hračky pro děti. Kočárek můžete zaparkovat před nebo přímo v sále a za jednotné vstupné 100 korun si i s caparty vychutnat filmový zážitek.
Porgram naleznete na www.biooko.net

BIO OKO nabízí dále ještě sobotní kombinovaný program pro děti. Vždy od 15. hodiny běží film a přibližně od 16. hodiny poté tvůrčí dílna, která je většinou zaměřena tematicky k filmu. V únoru můžete vzít děti například na Plastelínový svět (13. 2.) nebo Kosmický výlet (20. 2.)

Kašpárkův kabaret
Pokud stihnete koupit lístky, máte poslední únorový den možnost vidět a slyšet pořádný nadupaný bejbypank pro děti i dospěláky a to na nové scéně Národního divadla! Kašpárek v rohlíku, rozjuchaný to patron, vám nabídne kabaret s veselými melodiemi a bláznivými scénkami.
www.bejbypank.cz/obsah/nejblizsi-vystoupeni/

Na kávu a koláček

Najít v centru města příjemnou nekuřáckou kavárnu, kde nebude personálu vadit pobíhání malých nezbedů a občasné vylití hrníčku s čajem, není nemožné. Podmínky splňuje velice milá a útulná kavárna Mamacoffee ve Vodičkově ulici. (u vstupu do divadla Minor) Z velkého výběru čerstvě pražené Fairtrade kávy si určitě vyberete a k zakousnutí mají rozličné koláčky nasladko i naslano. V druhém patře navíc dětský koutek, kde se děti alespoň na chvíli zabaví a vy si můžete v klidu popovídat.
www.mama-cafe.cz
 

Macter (s využitím internetových stránek divadel, kin a kavárny)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>