Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ŽIVÉ KVETY (SK) + PŮVODNÍ BUREŠ

2007-06-11 19:42

ŽIVÉ KVETY (SK) + PŮVODNÍ BUREŠ

Koncert vynikající bratislavské bigbeatové skupiny Živé kvety, o kterých se můžete dočíst například toto:

"To, čo robia Živé kvety, by po desaťročiach degenerácie rockovej hudby vlastne ani nemalo byť možné. Opäť je tu bigbít, ktorý má, ehm, existenciálne gule. Živý, nevinný a podvratný. Inak povedané: bigbít, ktorý nie je neškodným koníčkom ani nostalgickým retrom, ale spôsobom života. Tak ako kedysi dávno, keď sa naši otcovia pre štvorštvrťové šialenstvo lúčili so školskou dochádzkou, ale pritom dnes, v najsúčasnejšej súčasnosti..." (Miloš Krekovič)

Jako předkapelá vystoupí pražský Původní Bureš, o kterém se zase píše toto:

"Setkání Neila Younga, Fugs, Velvetů a Jonathana Richmana na dvorku před holešovickým činžákem připomíná další album pražské kapely Původní Bureš. Léta nabízí nenápadně obyčejné zboží - většinou velmi dobře napsané a vtipné písničky s chytlavými slogany, zahrané s vervou a oddaností. Nikdy nepatřila k žádné módní scéně ani trendu - možná proto se nikdy nepřežila ani nezprotivila...." (Petr Vizina) 

www.zivekvety.sk

-----------------------

PŮVODNÍ BUREŠ
psychedelicpunkfolkrock band
Původní Bureš založil koncem 80. let výtvarník, zpěvák a kytarista Jaromír Fumas Palme, který již předtím působil bezmála celé desetiletí v různých jiných příležitostných hudebních souborech. Jádro kapely společně s Palmem tvoří baskytarista Petr Brut Hernych, vystřídala se v ní však celá řada muzikantů.
Kapela vydala od počátku 90. let řadu alb, například Too Young to Kozí Dech too Old to Fly, Drobné radosti psychedelické kachny, Ples tapírů, Ghost do domu, Sen noci indiánské či Kůň s pěti nohama.
Informace o kapele a jejích koncertech jsou uvedeny na internetových stránkách www.puvodnibures.wz.cz. +
ukázky ve formě mp3 najdete také na: puvodnibures.wz.cz
Kapela Původní Bureš kočuje po českých klubech, festivalech a hospodách již od roku 1987 a přesto, že složení kapely se za tu dobu několikrát obměnilo, výsledný zvuk zůstává stále zcela charakteristický a originální. Jaromír František Fumas Palme, kytarista, zpěvák a téměř výhradní autor souboru, jej sám charakterizuje jako: „… psychedelický folk rock, který hrajeme s nasazením jako pankáči.“
Písničky Původního Bureše mají rockový sound s etnickými názvuky, folkové (čti "o něčem") texty, leckdy psychedelickou stopáž a na koncertech jsou zahrány s nefalšovaným punkovým elánem. Vystoupení Burešů se vyznačují hlasitostí, absencí jakékoliv pauzy mezi jednotlivými skladbami a ve finále značným fyzickým vyčerpáním muzikantů a většinou divoce tančících posluchačů. Pro zvuk kapely se zdá být charakteristický především značně originální způsob Fumasovy hry na kytaru, hypnotická rytmika a k tomu osvěžující zvuk violy. Od rockového hluku si kapela pro zpestření příležitostně odskakuje k občasným akustickým (unplugged) koncertům.
Loni plnoletý Bureš odehrál stovky vystoupení po celých Čechách a v Německu, vydal osm oficiálních CD, několik bootlegů a natočil dva klipy.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>