Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Alfréd, Kolouch a Ženské zbraně

2008-10-28 11:24

Pokud se vám v nejbližší době podaří vyšetřit alespoň hodinku času, co si ji pro jednou vyčlenit třeba na návštěvu divadla? Kupříkladu v divadle Alfréd ve dvoře můžete ve dnech 29. – 31. října zhlédnout během této jediné hodinky dosti netradiční představení s názvem Ženské zbraně. Pokud nevyhledáváte „klasické“ hry s „klasickým“ příběhem a nebojíte se extravagance, věřte, že s tímhle představením svého ušetřeného času určitě nebudete litovat.
Podobný projekt s hlavičkou „nemódní přehlídka“, jakým jsou i Ženské zbraně, se na divadelních prknech Alfréda objevil už loni (tehdy pod titulem Domácí práce). Její hlavní autorky Hana Poislová a Michaela Huffsteter ve spolupráci s choreografkou Veronikou Švábovou a režisérem Janem Nebeským ji ještě rozšířily a její konečnou podobu spolu s dalšími dvěma „minipřehlídkami“ (Lesní sen a Hojnost a sklizeň) nyní přivážejí do holešovického divadla.
Je-li vůbec možné Ženské zbraně nějak stručně představit, pak vězte, že se můžete těšit na jedinečnou scénografickou lahůdku, v níž se mísí kolekce kostýmních ztřeštěností se salvou zvuků, hluků, obrazů, stínů a barev. Tohle všechno se ještě snoubí s excentrickými hudebními mixy Ondřeje Skaly (kterého můžete znát pod pseudonymem “Ježíš táhne na Berlín“), ale také s veršovanými texty z pera pánů Borkovec – Rusín – Daniel, které celou performanci alespoň částečně rámují do časoprostorové dimenze a vrací ji tak zpátky na zem.
Ženské zbraně se tak bezesporu zdají být příkladným zástupcem toho, co bychom mohli nazvat moderním, alternativním či novým divadlem. Pro Alfréda a jemu podobné scény tedy jako stvořeným.

Kolouchův sen: Ženské zbraně - domácí práce
Volné uskupení Kolouchův sen, které tento přibližně padesátiminutový útěk z reality nastudovalo, je tvořeno stejně tak volně „škatulkovatelnými“ členy – ti zde platí za modelky či modely a herečky či herce zároveň, a přece ne všichni měli před náborem předchozí zkušenost s tím, jak to na přehlídkovém molu nebo jevišti vůbec chodí… A jak se zdá, celé performanci to nijak neškodí. Volné je také pojetí celé jejich tvorby: všechny projekty Kolouchova snu jsou založeny především na nekonvenčních kostýmech, experimentu a nevázané improvizaci. Jejich velkou výhodou bývá, že jsou flexibilní a relativně přizpůsobitelné prostoru, kde se právě odehrávají.
To, jak se vypořádali s interiérem Alfréda ve dvoře, už vám napoví poslední tři říjnové večery…
 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>