Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Ženské zbraně

2007-06-11 19:42

Článek o představení a ukázku najdete tady

ŽENSKÉ ZBRANĚ
nemódní přehlídka / párty na konec sezóny 
(jazykově bezbariérové)

Užijte si konec divadelní sezóny na velkolepé nemódní přehlídce pod hudební taktovkou Kapitána Demo. Možná přijde i moderátor! Svérázná fashion show, která s lehkostí odvrací diktát mainsteamové módy i mýtu ideálu krásy a vybízí tak prostřednictvím oděvu k svobodné cestě za vlastní osobitostí.

Autorky hledají krajní meze možností odívání a nositelnosti, zkoumají hranice mezi divadelním kostýmem a módou, resp. divadelním představením a módní přehlídkou:
„Zabýváme se výzkumem divadelního kostýmu, založeným na prolínání a posouvání hranic mezi divadelním kostýmem, originálním autorským modelem a civilním oblečením a tento způsob je ojedinělý. Představení propojuje ‚prázdnou‘ formu módní přehlídky s klasickou divadelní prezentací a tím je jevištně zajímavé.“
„Například náhodně nalezené módní plavky se převrátí na ruby a takto je na svém těle pak prezentují nikoliv profesionální topmodelky, ale alternativní ‚bodyworkerky.
Právě kolektivní improvizační práce s ‚ženským tělem je u mladých ‚bodyworkerek’, které nemají za sebou ani profesionální hereckou, ani castingovou zkušenost, alternativním východiskem nejen pro ‚hledání krajních mezí možností odívání a nositelnosti a splynutí s lidskou osobností‘, ale zároveň i hledáním symbolického necenzurovaného ženského těla.

U tvůrkyň je patrný vliv feministického diskursu, který poukazuje na skutečnost, že reklamní průmysl svou masovou produkcí nejenže snižuje sebeúctu žen, ale především ničí ženská těla“.

Holešovické divadlo Alfred ve dvoře funguje jako stagiona a poskytuje prostor umělcům, kteří svou tvorbou přesahují jednotlivé umělecké disciplíny a pracují projektovým způsobem. Alfred ve dvoře je scénou pro „nové divadlo“, uvádí progresivní uměleckou tvorbu a unikátní autorské projekty. Prezentuje současné trendy z oblasti živého umění. O skupině:
Volné sdružení „Kolouchův sen“ funguje dva roky jako nezávislé seskupení umělkyň. Jeho jádro tvoří Michaela Huffsteter a Hana Poislová. Skupina se zabývá průzkumem možností tvorby šatů a jejich doplňků a následnou praktickou aplikací a prezentací ve spojení s divadelní akcí. Volně režírovaná představení a performance propojují scénické obrazové výjevy a přirozenost a spontánní projev účinkujících – modelů, mnohdy postrádajících předchozí divadelní zkušenosti. Vystoupení bývají často koncipována jako site specific, využívají a přizpůsobují se ojedinělým atmosférám různých neobvyklých prostorů. Svérázná fashion show, která s lehkostí odvrací diktát mainsteamové módy i mýtu ideálu krásy a vybízí tak prostřednictvím oděvu k svobodné cestě za vlastní osobitostí. 


Foto Kamil Varga

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>