Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

XII. Domácí úkol na téma: Žena v zajetí techniky

2008-05-05 18:13

5. 4. 2008 - 25. 5. 2008
Galerie La Femme

Už tradiční výstava domácích úkolů proběhne v Galerii La Femme od 5. 4. do 25. 5., v jejím sídle v Bílkově ulici č. 2 na Starém Městě. Tentokrát se umělci museli vypořádat s tématem Žena v zajetí techniky. Stále rychlejší technický pokrok nám na jedné straně nabízí prostředky, které nám mohou zjednodušit a zpříjemnit život, na druhé straně jsme pod neustálým tlakem tohoto vývoje, na což je ženská část populace zjevně daleko citlivější než se může zdát. Technické vynálezy jako počítač, internet, mobil či digitální fotoaparát je něco, s čím už pracuje většina z nás, otázkou je, jestli nám tyto vymoženosti čas šetří či naopak. Nehledě na to, když něco z toho přestane fungovat. Je to téma, které přímo volá po ztvárnění.

Výstavy se zúčastní přes šedesát známých i méně známých výtvarníků, čestným hostem je také manželka bývalého amerického velvyslance v Praze, pani Catherine Cabaniss, která cítila také potřebu se k tomuto tématu vyjádřit. Budeme mít možnost vidět, jak to vidí muži a jak ženy. Uvidíme mnoho stylů a technických zpracování.

výtvarníci účastnící se tohoto tématu (abecedně řazeno): J. Anderle, R. Augustin, V. Benedikt, J. Blecha, A. Born, R. Brančovský, R. Brichcín, V. Brunton, C. Cabaniss, A. Černý, K. Demel, P. Djakovič, V. Erlebach, V. Faktor, V. Frolík, M. Hencl, P. Holeka, L. Horváth, T. Hřivnáč, M. Chabera, M. a V. Jiránek, B. Jirků, J. Jirovec, R. Kočí, L. Klusáček, D. Krejbich, L. Kuklík, A. Kupčíková, L. Ladianská, A.Lipinová, E. Mansfeldová, J. Másler, Maya, J. Mocek, M. Malina, J. Mžyk, E. Nemoudry, A. Ogoun, A. Parikova, K. Pobříslo, M. Pošvic, M. Rittstein, J. S., P. Sedlík, J. Soppe, A. Sládek, J. Souček, T. Svatošová, E. Šebíková, J. Šorm, J. Šuhájek, A. Tachezy, Z. Tománek, J. Tylek, J. Ulrich, T. Urban, B. Uždilová, J. Velčovský, L. Vilhelmová, O. Vorel, K. Vysušil, L.M.Wagner, B. I. Wagner, V. Zábranský, F. Zálešák a další.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>