Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ZEN - 9th anniversary

2007-06-11 19:42

18.7. pá, od 22:00
ZEN „9th ANNIVERSARY!!!
special guest: ROLAND KLINKENBERG (rolandklinkenberg.com)
resident djs:
MICHAEL BURIAN (michaelburian.com) & ROMAN RAI (roxy booking, solstice rec.)
chill out djs: Airto (roxy booking) & Lillou (roxy booking)
vjs: Bit Cheekly & .thc
color laser * plasma vision * special light design
Do 23:00 vstup 170czk, po 23:00 vstup 250czk.
Uvádí Roxy promotion.
------------------------------

Dj ROMAN RAI --- vlastním jménem Roman Hořínek, hraje od roku 1995. Ke gramofonům se dostal v kladenském klubu C19. V roce 1997 zde získal rezidenci na nejúspěšnější noci tohoto klubu s názvem Boomerang. V té době byl silně inspirován deep houseovými labely jako Pagan rec., Subliminal rec. či Glasgow Underground a stylově se pohyboval na rozmezí deep až funky house s prvky disco. Brzy se prosadil i v předních pražských klubech. Dnes inklinuje k progressive houseovým setům se silnou atmosférou. RAI se též již dlouhou dobu věnuje producentské činnosti. První skladby mohli posluchači mimo Radia 1 slyšet na kompilaci Future Sound of Roxy, jejíž první polovinu namíchal pro časopis Tripmag. Progresivní house a techhouse v podání tohoto DJe vyvolá ve spoustě návštěvníků klubu značné množství emocí a vytvoří často neopakovatelnou atmosféru, jelikož vedle pravidelných beatů do svých setů zahrnuje velké množství pocitových a melodických zvuků. Vždy reaguje na atmosféru v klubu a podle ní graduje své sety.

MICHAEL BURIAN --- Český DJ Michael Burian patří ve své zemi k nejznámějším umělcům moderní hudební scény. Michael je ovšem dobře znám i za hranicemy své země. V současné době je jeden z nejvyhledávanějších dýdžejů Střední Evropy a jeho rytmy uslyšíte na eventech po celé Evropě.
Michael začal svou kariéru dýdžeje již v 15 letech, když poprvé vystoupil na školní párty. Velice záhy na to se Michael nadchnul pro elektronickou hudbu a rozhodl se, že většinu svého času bude věnovat hudbě. Své první kroky v hudebním oboru neuskutečnil pouze jako dj ale rovněž jako producent a take pořadatel tanecnich akcí. Tímto si otevřel dveře do hudební branže. Poté se prosadil nejen jako promoter akcí a dj (Elektromajk) ale rovněž vydal několik úspěšných CD mixů (například Nextera CD, Evolution Beat a CD Trancing – jedno z nejúspěšnějších CD časopisu TRIPMAG).
Pod uměleckým pseudonymem „Electromajk“ koncertoval Michael úspěšně do roku 2001 a stal se dýdžejem roku 2001 v rámci Czech Dance Music Awards. Stal se neodmyslitelnou součástí největších akcí české moderní hudební scény. I mimo jeho rodnou zem je Michael velice dobře znám, jelikož hraje na směrodatných eventech v Anglii, Německu, Polsku, Madársku a na Slovensku.
V roce 2001 vystoupil „Electromajk“ poprvé pod svým rodným jménem Michael Burian. Poté už zůstal u tohoto jména.
Michaelovi nikdy nestačilo být „pouze" dýdžejem. Od samého začátku se zabýval i vlastní produkcí. První úspěch s vlastní produkci slavil singlem Orgasmiczech, poté následoval single Blow Me / Hotmale. Poslední jmenovaná deska se stala klubovým hitem a byla v rámci Czech Dance Awards 2002 zvolená singlem roku. Single docílil celosvětového úspěchu a Michael získal nejen od tisku ale i od svých kolegů pozitivní feedback.
Michael se v roce 2002 vykatapultoval do mezinárodní ligy moderní hudební scény, když byl pozván na největší festival „Creamfields“ v Anglii a take v České republice. Jeho sety jsou tak nabyté energii a vášní, že mu tato skutečnost zajistila booking v rámci „Creamfields“ na roky dopředu. I světoznámá mecca klubu „Amnesia“ na Ibize hostila Michaela na Cream párty.
V roce 2003 vydal Michael své album Tender Young Flesh, které bylo celosvětově distribuováno Intergroovem.
Německá divize Universal Music zveřejnila Hotmale formou V.A. kompelace.
Michaela také velice potešil zajem organizatoru hudebnich cen ANDEL o jeho ucast v porote, jejiz clenem je jiz celych 6 let.
Rok 2004 otevřel Michaelovi novou kapitolu jeho kariéry. Započal nový projekt pod názvem „Visage“ (od 01.01.04). Michael nebyl pouze rezident dj ale fungoval rovněž jako tvůrce tzv. „Visage Night“. „Visage“ se stal tak úspěšným projektem, že se tento koncept začal prezentovat i v jiných klubech. (například v klubu Fabric v Ostravě anebo v legendárním klubu Capitol v indickém New Delhi.
Každý druhý víkend v mesici prezentoval Michael koncentrovaně a s velikým nadšením svou hudbu v pražském klubu Roxy prave ne noci Visage.
V roce 2005 vzbuzuje Michael stále větší zájem svých kolegů a promoterů, což přizpívá k častějším Michaeolovým výstoupenim na top eventechv cele Evrope. Obdrží i nabídku od Label Circle Music z Mnichova, aby u nich nahrál EP. Toto EP spatří světlo světa v červnu 2005 a jsou na nem tracky „Praha, River a Metro“. Německý hudební magazín Raveline ohodnotil EP „Praha“ největším bodováním.
Tato skutečnost povzbudí Michaela k tomu aby k tracku „Praha“ natočil videoklip, který se pak následně vysílal na české hudební televizní stanici Óčko, na polské hudební stanici Viva, na české Primě, na MTV India, RTL –Luxemburg a MTV Jížní Amerika.
Jeho mezinárodní výstoupeni a společné 3 koncerty s jeho kolegy v pražské T-Mobile aréně před publikem čítající 40.000 lidí, vzbudilo zájem hudební scény.
Dokonce i módní branže se nechala inspirovat Michaelovou hudbou. Mezinárodní návrhářská společnost „Diesel“, zastoupená svým českým výhradním distributorem, pověřila Michaela s produkci hudby pro své módní show v České a Slovenské republice. Michaelové sety se českému distributorovi Dieselu natolik líbili, že ho pověřil s hraním na módních show i v letech 2005 a 2006.
V roce 2005 obdrží Michael několik ocenění za svou úspěšnou tvorbu. V tomto smyslu získá již podruhé ocenění Dance Award jako nejlepší dj roku v České republice.
Jako resident dj nejlepšího hudebního rádiového programu „Dance Extravaganza“ na české stanici Radio Evropa 2, obdrží Michael rovněž ocenění Dance Award.
Michaelova úspěšná řada večírku „Visage“ v legendárním pražském klubu Roxy mu přinesly další ocenění Dance Award v kategorii „nejlepší klub event“.
Na základě tohoto mnohonásobného úspěchu se začali poptávky po Michaelove hudbě v roce 2005 houfně množit a Michael začal hrát v různých světových destinacích, jako například ve Střední Americe, Indii a v celé Evropě. V listopadu roku 2005 pak Michael absolvoval vystoupení v rámci velkého Východoevropského turné se svým kolegou Tiestem.
Zřejmě i rok 2006 byl pro Michaelovu kariéru opět směrodatný. V květnu proběhla v pražské T-Mobile aréně obrovská megaparty pod názvem „Michael Burian and Friends“ Po Michaelovém boku vystoupila světová hvězda a současná jednička taneční hudby Paul van Dyk, jakož i další přední umělci.
Michaelové rezidentní noci se budou rozrůstat o dvě nové párty. Za prvé to bude „Bohemian Night“ v nejslavnějším pražském klubu Duplex a za druhé, opět po dvouleté pauze a na základě veliké poptávky, bude Michael zase vystupovat jako rezident dj v Roxy v rámci večírků s názvem „Zen“.
Do populárního českého hudebního magazínu „XMAG“ přispívá Michael od roku 2006 svou pravidelnou rubrikou.
K Michaelovým mimohudebním aktivitám patří například kampaň proti komunistům v Čechách. Na této kampani se podílejí důležité osobnosti české kulturní scény. Formou webové stránky www.antikomunismus.cz se aktivně zasazují pro více demokracie ve své zemi a vyzívají své krajany k masivní volební účasti, což má zjevně snížit volební šance komunistů. 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>