Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ZAŽÍT MĚSTO JINAK - Parádní procházka

2007-09-01 15:49

ZAŽÍT MĚSTO JINAK - Parádní procházka

Vydejte se s námi po Praze a za Prahu na kole, pěšky nebo lodí, vemte s sebou děti, rodinu a přátele. Připravili jsme pro Vás nečekané zážitky, díky kterým se na své město podíváte jinýma očima. Zažít město jinak je týden osvětových a kulturních akcí na podporu dopravy šetrné k městu, lidem a prostředí.
Program Zažít město jinak realizují pod hlavičkou Auto*Matu sdružení Oživení a Motus, produkce divadla ALFREDVEDVOŘE, a další organizace a jednotlivci.

Zahrajte si s námi pražskou dopravní hru Chodče, nezlob se! Hraje se o průchodnost centra hlavního města. Špacírujte spolu s námi mezi Karlovým náměstím, Národním divadlem a promenádou na náplavce. Pěšky i poklusem půjdou průvodem herci, tanečníci a modelky. Průvodcem nám bude slavný světochodník pan Procházka.

VSTUP VOLNÝ

POZOR - Počet míst je omezen, rezervace nutná! Zájemci bez rezervace nemají zajištěnu účast. Rezervujte se přes rezervační systém zde na webu či na tel. 233 376 985.

Vhodné i pro děti.

Sraz v parku Karlovo náměstí u fontány blíže Žitné ulici.

Chůze je nejstarší lidský způsob dopravy. Je zdravá, přirozená a zcela ekologická. Je ale také společenským a estetickým zážitkem, který k městu bytostně patří. Chození umožňuje vychutnat si všechny podoby města – blyštivé výlohy obchodů, pouliční kavárny, krásu architektury i společenský život. V souvislosti s masivním nárůstem automobilové dopravy však chození v Praze utrpělo těžké ztráty. Parkující auta ukrojila chodníky, hájený prostor pěších. Smog a hluk vyhání lidi z ulic. Ponižujícím čekáním na pár sekund „zelené“ na přechodech pro chodce, nedůstojnými a nepohodlnými podchody a lávky se chodcům opakovaně dává najevo, že v dopravní hierarchii města jsou až na druhém místě.
Parádní procházka je oslavou chození ve městě a zároveň hravou polemikou s problémy pražské dopravní situace. Chce znovuobjevit centrum Prahy z pohledu chodce a zároveň odhalit auto-matismy, které se stále silněji vkrádají do našeho městského životního stylu.

Pořádá Motus, produkce divadla Alfred ve dvoře, za podpory Hl. m. Praha.
Koncept: T. Vohryzková, Š. Havlíčková
Dramaturgie: P. Šourek
Scénografie: J. Havlíčková
Moderují: Z. Kasper, L. Čumba a S. Babčáková

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>