Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ZAŽÍT MĚSTO JINAK - Existuje z města pro pěšáka cesta? aneb jak se dostat z Prahy pěšky na Karlštejn

2007-08-31 16:51

ZAŽÍT MĚSTO JINAK

Vydejte se s námi po Praze a za Prahu na kole, pěšky nebo lodí, vemte s sebou děti, rodinu a přátele. Připravili jsme pro Vás nečekané zážitky, díky kterým se na své město podíváte jinýma očima. Zažít město jinak je týden osvětových a kulturních akcí na podporu dopravy šetrné k městu, lidem a prostředí.
Program Zažít město jinak realizují pod hlavičkou Auto*Matu sdružení Oživení a Motus, produkce divadla ALFREDVEDVOŘE, a další organizace a jednotlivci.

SOBOTA 15. ZÁŘÍ / 8.00 předskokan programu
Existuje z města pro pěšáka cesta?
aneb jak se dostat z Prahy pěšky na Karlštejn

Jednodenní výlet z Prahy do nádherné krajiny Českého krasu, která byla tradičně spádovou výletní oblastí přírodymilovných Pražanů už od doby romantismu. Pokusíme se prozkoumat dnešní možnost vhodné pěší výletní cesty z Prahy do Českého krasu tak, jak ji nabízejí stávající platné turistické cesty. Budeme si ověřovat, zda tyto turistické cesty jsou stále průchozí, zejména v místě dálnice na Plzeň a nově budovaného pražského obchvatu, který dnes vzniká v blízkosti Radotínského údolí, těsně u hranice CHKO Český kras. A na vlastním těle pocítíme působení různých typů prostředí, jimiž budeme z města ven do volné přírody procházet.
Od Zlíchovského kostelíčka se vydáme po modré značce Prokopský údolím a dál přes vesničku Holyně do Slivence; zde přejdeme na červenou značku a za budovaným pražským obchvatem vstoupíme údolím Cikánka do CHKO Český kras. Odtud budeme pokračovat Radotínským údolím k Malinovu mlýnu a dál po modré na Kulivou horu; dále potom po červené do Vonoklas, Mořinky a do Karlštejna, cíle naší cesty.
Celková délka trasy je cca 23-25 km.
Zájemci mohou případně navštívit hrad Karlštejn a prohlédnout si u mostu přes Berounku slavný budňanský geologický profil. Z Karlštejna se můžete vrátit navečer vlakem zpět do Prahy. Budete-li však chtít, můžete se mnou po další tři až čtyři dny pokračovat v cestě dál Českým krasem přes údolí Sv. Jana pod Skalou do Berouna a odtud podél Berounky na hrad Křivoklát a do Skryjí; dále přes Křivoklátské lesy do Zbiroha, odkud se vydáme nakonec na závěrečnou rituální cestu na vrch Plešivec, posvátnou horu Brd, kde své putování ukončíme.
Kontakt: Jiří Zemánek / sarvanga@centrum.cz / 777 117 466

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>