Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

ZAŽÍT MĚSTO JINAK

2008-09-15 12:38

ZAŽÍT MĚSTO JINAK /15. - 21. 9. 2008/

Série osvětových akcí v rámci Evropského týdne mobility 2008.

Co s ulicí? / projekce v kině Světozor
pondělí 15. září / 20:30 hod
Film Co s ulicí? (Contested Streets) zkoumá kulturu ulic New Yorku od doby před příchodem automobilů dodnes. Ukazuje, jak se ulice města, svého času nejlépe obslouženého veřejnou dopravou v USA, proměnily z živého prostoru v dopravní koridory. Snímek přináší pohledy do Londýna, Paříže či Kodaně - měst, která se vydala cestou omezování automobilismu, aby snížila znečištění ovzduší a zlepšila kvalitu života svých obyvatel.
Film (53 min.) v anglickém znění s titulky. Promítání doplní hudební klip z pražské cyklojízdy na jaře 2008. Po projekci následuje diskuse s představiteli iniciativy Auto*Mat.
Místo: Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha 1.

Jak se v Praze parkuje / happening Pražských matek
středa 17. září / 10:00 hod
Členky občanského sdružení Pražské matky projdou některé ulice v centru Prahy a za účasti novinářů označí samolepkami auta parkující v rozporu s předpisy. Nesprávné parkování znepříjemňuje život chodcům, matkám s kočárky, seniorům i lidem se sníženou pohyblivostí, někdy je může dokonce ohrozit. Samolepky ponesou text s žádostí, aby řidiči neparkovali na chodníku, v těsné blízkosti přechodů pro chodce ani na přechodech.
Fotografie aut včetně jejich SPZ a místa chybného parkování umístí Pražské matky na webu Oživení http://přestupky.oziveni.cz.
Místo: Zahájení akce na Čechově náměstí (u kostela).

Pět bodů pro Prahu / vysvědčení za politiku města
pátek 19. září / 11:00 hodin
O Praze se právem říká, že je jedním z nejkrásnějších měst světa. Při přebíhání přechodů, kde svítí zelená sotva pár vteřin a kličkování na kole mezi kolonami aut kvůli neexistenci cyklistických pruhů ale člověk sotva věří, že se nachází v obdivovaném srdci Evropy. V září 2007 vyzval Auto*Mat k realizaci pěti konkrétních opatření pro Prahu přívětivější k chodcům a cyklistům. Letos vystavíme vedení města vysvědčení. Podpořte nás při jeho předání!
Seznamte se s Pěti body Auto*Matu pro Prahu a připojte se k našim požadavkům: http://auto-mat.cz/vyzva.
Místo: Letenská pláň - Informační centrum Městského okruhu, Praha 7

Cyklojízda
neděle 21. září / 15:00 hodin
Tradiční veselá jízda centrem Prahy. Vyzkoušejte si, jak pohodlným a rychlým dopravním prostředkem ve městě je jízdní kolo. Vychutnejte si klíčové tepny metropole bez automobilového provozu. Zažijte příjemnou atmosféru cyklojízdy, kde určitě potkáte přátele a známé. Největší happening v městě! Pojeďte s námi!
Účastněte se pražských cyklojízd: http://cyklojizdy.cz  
Místo: Cyklojízda startuje v 15 hodin od Rudolfína (náměstí Jana Palacha), končí v 17 hodin tamtéž.

Evropský den bez aut / pouliční festival
neděle 21. září / 10:00 - 20:00 hodin
Přijďte se pobavit na Smetanovo nábřeží, které bude na oslavu Dne bez aut 2008, organizovaného Evropskou komisí, po celý den uzavřeno pro automobily a otevřeno lidem. Hudby, cyklistická zóna, historické procházky, přehlídka řemesel, občerstvení a další. Zažijte, jak příjemné dokáže být centrum města bez automobilového provozu! Pořádá Hlavní město Praha.
Místo: Smetanovo nábřeží (od Palachova náměstí k Národnímu divadlu), Praha 1


Podpořte Auto*Mat - jeďte v tom taky!: http://www.auto-mat.cz/zapojtese.php
Festival Zažít město jinak se koná za laskavé podpory Ministerstva životního prostředí a Magistrátu hlavního města Prahy.
Zažít město jinak podporují: CityBikes.cz, Ekolo.cz, Radio 1, Stream.cz, Expats.cz, Provokátor.org, časopis Cykloturistika, Listy hlavního města Prahy, Nový prostor.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>