Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Zajímavé dřeviny kolem nás

2007-06-11 19:42

Zajímavé dřeviny kolem nás - Fotografická výstava Petra Horáčka ve výstavním sále
16.10.2007 - 4.11.2007 

Autor výstavy pořídil fotografie na různých místech České republiky, ale řada fotografií je přímo z Prahy.
Zajímavé stromy si tak mohou návštěvníci prohlédnout na jejich přirozených lokalitách.
Autor výstavy Petr Horáček se narodil 27.7. 1972 v Praze. Fotografii se věnuje 10let. V současné době pracuje v Botanické zahradě hl.m. Prahy v Troji.

Encyklopedie listnatých stromů a keřů je název knihy, která vyšla v letošním roce, po téměř 3 letech příprav. Díky pochopení a ochotě nakladatelství Computer Press, nabídne tato encyklopedie popis včetně fotografií více než 4 700 dřevin s 3000 obrázky. Všechny jsou opatřeny datem a lokalitou, ze kterých je patrné, odkud dřevina pochází. Několik stránek z knihy bude na výstavě k prohlédnutí. Encyklopedii listnatých stromů a keřů je možno na výstavě koupit.

Petr Horáček velmi pečlivě vede webové stránky. Web obsahuje popisy více než 63 000 jehličnatých a listnatých dřevin z celého světa, včetně mnoha tisíc obrázků. Vážnější zájemce proto odkazuje právě na tyto stránky www.dendrologie.cz databáze.dendrologie.cz

Autor výstavy si klade za cíl seznámit i laickou veřejnost s krásami přírody. Stačí na výstavu přijít a pak si naplánovat mnoho výletů do přírody, parků, zahrad i veřejných prostranství a jen se dívat a dívat a nebo fotografovat... 
-------------------------------------

Vstupné:
Venkovní expozice: dospělí 40 Kč, děti (6-15 let) + studenti (karta ISIC + TEACHER) + senioři + ZTP 20 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti 6-15 let) 100 Kč, doprovod ZTP + děti do 6 let + pedagogický dozor zdarma.
Společné vstupné (opravňuje vstup do skleníku Fata Morgana + venkovní expozice): dospělí 100 Kč, děti (6-15 let) + studenti (karta ISIC + TEACHER) + senioři + ZTP 50 Kč, rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti 6-15 let) 250 Kč, zdarma doprovod ZTP + děti do 6 let + pedagogický dozor.

--------------------------------------

Zajímavé dřeviny kolem nás
V Troji stromy a keře objektivem Petra Horáčka

ZAJÍMAVÉ DŘEVINY KOLEM NÁS - Fotografická výstava Petra Horáčka
16. 10. - 4. 11. 2007, denně 9 – 17 hodin (v listopadu do 16 h)
Botanická zahrada hl. města Prahy: venkovní expozice – výstavní sál

„Dřeviny jsou organismy natolik důležité, že bez jejich přítomnosti by nemohl život tak, jak ho nyní známe, vůbec existovat...,“ píše v úvodu své Encyklopedie listnatých stromů a keřů Petr Horáček, jehož fotografie na výstavě uvidíme. Autor v ní propojil vášeň pro fotografování a lásku k dřevinám.

Zatímco v knize najdeme spíše detailní popisy jednotlivých rostlin a jejich částí, ve výstavním sále bude zastoupeno přes 50 velkoformátových obrázků, včetně zajímavých přírodních artefaktů a studijních listů. Společné mají uvedení lokalizace, kde a kdy byl snímek pořízen, kde strom či keř můžeme najít. Autor fotografoval na různých místech České republiky, řadu dřevin můžeme vystopovat přímo v Praze.
Zajímavé stromy si tak mohou návštěvníci prohlédnout v jejich přirozených lokalitách.
Sám Petr Horáček si klade za cíl seznámit i laickou veřejnost s krásami přírody: „Stačí na výstavu přijít a pak si naplánovat výlety do přírody, parků, zahrad i veřejných prostranství a jen se dívat a dívat a nebo fotografovat...“
Tištěna Dendrologie, aneb Encyklopedie listnatých stromů a keřů je název knihy, která vyšla v letošním roce, po téměř 3 letech příprav. Včetně fotografií více než 4 700 dřevin s 3000 obrázky v ní najdeme i podrobné popisy: data a lokality. Několik stránek z knihy bude na výstavě k nahlédnutí. Encyklopedii listnatých stromů a keřů je možno na výstavě koupit.

O autorovi (webu a knize):
Autor výstavy Petr Horáček se narodil 27.7. 1972 v Praze. Fotografii se věnuje 10 let. V současné době pracuje v Botanické zahradě hl. m. Prahy v Troji. Již řadu let pečlivě vede web stránky www.dendrologie.cz, kde je v současnosti popsáno více než 63 000 jehličnatých a listnatých dřevin z celého světa, včetně tisícovek obrázků. „Uplynuly téměř 3 dlouhé roky od doby, kdy vznikl nápad na sepsání velké knihy o listnatých dřevinách, jaká na našem trhu nebyla dostupná. Po dlouhý čas jsme vlastně pořádně ani nevěděli, jak by mělo toto dílo vypadat, včetně tak podstatných věcí, jako je například jeho rozsah. To bylo, zvláště pro autora, okolností velmi nepříjemnou, ale jelikož existovaly tyto stránky (www.dendrologie.cz), nemusel jsem se příliš obávat, že by nějaká moje práce přišla vniveč z důvodu omezení rozsahu publikace. Tyto všechny věci se řešily v podstatě za pochodu, a buď jak buď, je třeba vyslovit velký dík nakladatelství Computer Press, že se rozhodlo dát prostor tak velké a jednostranně zaměřené knize...“

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>