Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Zahradní koncert na Bertramce - účinkuje: České dechové kvinteto

2007-07-05 21:32

ZAHRADNÍ KONCERT
Účinkuje: České dechové kvinteto (flétna, hoboj, klarinet, lesní roh, fagot)

Program:

W. A. Mozart: Adagio pro hoboj a dechové nástroje, K. 580a
G. M. Cambini: Kvintet č. 1 B dur
A. Rejcha: Kvintet A dur č. 11, op. 91 

www.bertramka.com

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koncertní sezóna na Bertramce začíná 14.4. a končí 31.10. 2007. I v tento rok zazní na Bertramce mnoho Mozartovských skladeb, skladby jeho současníků ale i kompozice soudobých skladatelů. V září se již po deváté uskuteční festival mladých „Mozartiana Iuventus“. V minulém roce jsme si připomínali 250. výročí Mozartova narození. V roce 2007 si připomínáme 180 let od úmrtní dalšího klasicistního velikána Ludwiga van Beethovena. Proto jsem pro tuto koncertní sezónu připravili skutečnou uměleckou událost, jedinečný projekt nazvaný „Setkání Mozarta a Beethovena na Bertramce“, aneb kompletní provedení smyčcových kvartetů těchto klasicistních velikánů. V období duben - červenec 2007 budou na Bertramce představeny všechny smyčcové kvartety, které Wolfgang Amadeus Mozart a Ludwig van Beethoven složili. Řada uměleckých souborů tyto kvartety kompletně nahrálo a vydalo, avšak nikdy nebyly, v rámci jedné koncertní sezóny, na jednom koncertním místě provedeny všechny. Zároveň tento projekt představí přední česká smyčcová kvarteta, jmenovitě Talichovo, Kociánovo, Stamicovo, M. Nostitzovo, Zemlinský kvartet a další. Pozvání přijali i členové Schulhoffova kvarteta, žijící ve Vídni a působící především v zahraničí. Každý koncert konaný v rámci tohoto projektu bude mít v programu jeden smyčcový kvartet W. A. Mozarta a L. van Beethovena.

Proč se „setkávají Mozart a Beethoven na Bertramce“? Tito dva hudební velikáni mají mnoho společného. Teoreticky se na Bertramce potkat mohli, žádné prameny to ale nedokazují. Mozart zavítal na Bertramku v roce 1787 a 1791. Ludwig van Beethoven navštívil zkušenějšího kolegu ve Vídni roku 1787, dokonce u něj - pokud měl mistr čas - bral i hodiny. Bethovenův otec dával synovi v dětství Mozarta za vzor. Malý Ludwig měl být rovněž zázračným dítětem, jehož umění by zlepšilo nemilou finanční situaci rodiny. Naštěstí otcova despotická vůle nezničila talent a vztah k hudbě, který Beethoven po celý život rozvíjel. Beethoven a Mozart měli společné i některé hudební vzory a přátele - například knížete Lichnovského a manžele Duškovy.

Usedlost Bertramka, kde Mozart pobýval během pražských návštěv a kde dopsal poslední takty Dona Giovanniho, je dnes poutním místem všech milovníků Mozartovy hudby. Na rok 2007 jsme připravili koncertní program, který tematicky odráží Mozartův vztah k Praze a jeho vazby na české hudební osobnosti té doby.

VSTUPNÉ

390 Kč
450 Kč zahradní a vánoční koncerty
Slevy 250 Kč a 150 Kč
(cena již zahrnuje 5% DPH)

Vstupenky jsou k dostání v pokladně muzea, tel. +420 257 318 461
Objednávky na
tel. +420 257 317 465
tel./fax +420 257 316 753
email: mozart@bertramka.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>