Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Přednášky
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Záchranné stanice pro zvířata - program ČSOP

2007-06-11 19:42

Sobota, 8. 12. 2007

vzdělávací centrum

Chráníme přírodu společně
Záchranné stanice pro handicapové živočichy – program ČSOP

Každoročně se do rukou lidí dostává velké množství zraněných, nemocných, vyčerpaných, nevyspělých nebo jinak handicapovaných volně žijících živočichů. Aby mohli být takovíto živočichové vyléčeni a opět navráceni do volné přírody, o to se starají stanice pro handicapované živočichy.

Národní síť stanic pro handicapované živočichy je unikátním projektem, který se pod patronací Českého svazu ochránců přírody tvoří od roku 1997. V současné době ji tvoří 23 členských a 6 přidružených stanic, jejichž působnost pokrývá celou Českou republiku, jak se můžete přesvědčit na mapě stanic.

Najdete-li zraněného či nemocného živočicha, kontaktujte prosím stanici, která má na starosti danou oblast. Její zaměstnanci se s Vámi již domluví na dalším postupu - kam si pro zvíře dojedou či zda byste vy měli možnost ho někam zavézt.

Pokud Vám není lhostejný osud poraněných či jinak handicapovaných zvířat, můžete podpořit činnost stanic v rámci kampaně Zvíře v nouzi.

Kromě této základní funkce zajišťuje většina stanic i další činnosti - záchranné transfery živočichů, záchranné chovy, ekologickou výchovu, … O tom se můžete více dozvědět na dalších stránkách.

V případě, že narazíte na případné problémy ve fungování Národní sítě, stejně jako s jakýmikoliv dotazy a náměty se můžete obracet na Kancelář ÚVR ČSOP, která činnost Národní sítě stanic pro handicapované živočichy koordinuje.

Děkujeme Vám o Váš zájem o naše "menší bratříčky" a těšíme se na další spolupráci.

Děkujeme též těm, kteří Národní síť stanic pro handicapované živočichy podporují - Ministerstvu životního prostředí ČR, Lesům České republiky, s.p. a akciové společnosti Česká spořitelna

www.csop.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>