Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Začalo to hrudkou hlíny...

2008-03-12 00:34

ZAČALO TO HRUDKOU HLÍNY
hmatová výstava o pravěké keramice
koná se v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy, Na Poříčí 52, Praha 8 - Nové Město
2. dubna – 4. května 2008
(otevřeno denně kromě pondělí 9.00– 18.00)

Výstava bude prezentovat repliky i originální nálezy z Prahy staré několik tisíc let, na které si budou moci všichni návštěvníci sáhnout.

Předměty z keramiky a jejich zlomky jsou nejčastějšími nálezy archeologických výzkumů, přesto i drobný střípek může být důležitý pro poznání historie lidstva. Mnohé pravěké kultury dokonce dostaly své jméno podle typických tvarů či výzdoby keramických nádob. Proto chceme návštěvníky seznámit s tímto druhem památek naší nejstarší minulosti a ukázat pravěkou keramiku v její rozmanitosti a kráse.

Na výstavě budou předvedeny nejstarší keramické nálezy, technologické postupy výroby (včetně modelu pece), široká škála typů, velikostí a tvarů nádob, různé způsoby jejich výzdoby i využití dalších předmětů z keramiky. V předsálí výstavy bude keramická dílna.

Výstava je součástí projektu Díváme se rukama, a tak bude zcela přístupná lidem se zrakovým postižením. Po dobu jejího trvání bude k dispozici bezbariérový přístup z Křižíkovy ulice. Výstava bude vhodná i pro doplnění školní výuky dějepisu a výtvarné výchovy.

HLAVNÍ BUDOVA MUZEA
Praha 8, Na Poříčí 52, tel. 224 816 773, 606 859 951, oddělení prezentace, Praha 1, Kožná 1, tel. 224 227 490, e-mail: muzeum@muzeumprahy.cz, http://www.muzeumprahy.cz
Otevřeno: denně mimo po 9-18 h.
Vstupné: základní 100 Kč, snížené (studenti, senioři) 40 Kč, rodinné 180 Kč, děti do 6 let a invalidé zdarma, školní skupiny 20 Kč (pedagogický dozor zdarma).
Společná vstupenka do hlavní budovy muzea Na Poříčí a do bývalé Podskalské celnice na Výtoni: základní 110 Kč, snížená 40 Kč, rodinná 200 Kč - lze zakoupit v obou objektech muzea.
Každý první čtvrtek v měsíci otevřeno do 20 h - vstupné pro žáky, studenty a seniory zdarma, ostatní 1 Kč.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>