Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Yellow Sisters + Maleedivy + Braagas

2007-06-11 19:42

Underground Club

LIVE CONCERT: Yellow Sisters + Maleedivy + Braagas

/a cappella/
-----------------

Yellow sisters - zvukové iluzionistky

...čtyři zpěvačky, čtyři hlasy, čtyři duše, čtyři přístupy, jak uchopit melodii, rytmus, náladu a vytvořit hudbu. Hlasem a rytmem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu i reggae. Yellow Sisters jsou zvukovými iluzionistkami. Experimentují se svými hlasy a harmoniemi tak, že dokáží sugestivně navodit atmosféru přírody a okolního světa, jimiž se nechávají inspirovat.

Lucie Hawa Goldin (Éterity, tanečnice a choreografka TidiTade)
Léňa (Yellow Family, Babylon Station, DC Band, Tomato 22)
Bára (Yellow Family, Forbidden Fruit, Funky Feast, Levelrise)
Tony Nyass (Éterity) 

Tony & Hawa se potkaly v kapele Éterity a tím objevily svou lásku k experimentu s hlasem a rytmem. Obě jsou neoddělitelně spojeny s Afrikou a to se odráží na jejich tvorbě - ostatně můžete slyšet propracovanost rytmů, hloubku a vášeň textů a vokálů.

Léňa & Bára spolupracují od roku 2000 jako vokální duo na různých projektech. Yellow Sisters založily původně jako a`capella trio, když cestovaly po Evropě se street-performance programem. Po několika hudebních misích - Berlín, Madrid, Las Palmas - Gran Canaria, které vyústily návštěvou Gambie a projektem Czech-Gambian Connection, se propojily s Tony a Hawou a tím Yellow Sisters získaly nový rozměr.

------------------------------------------------

Maleedivy – world music a cappella

Šest žen na spletité cestě world music, které sbírají extra hudební kousky z Afriky, Balkánu či Asie. Většina písní z repertoáru zaznívá v jejich vlastním aranžmá, jejich autorská tvorba se pak pohupuje v rytmech reggae a ska. Jedinečností performance je navíc čistě a cappellové provedení. Přijďte ochutnat čerstvě namíchaný koktejl různých hudebních stylů, nálad a žánrů, a procítit tak původní kořeny hudby.

www.maleedivy.com
-----------------------------

Braagas /CZ

kapela BraAgas hraje hudbu z období středověku a staré písně z Evropy. Repertoár BraAgas Vás provede od jihu až na sever staré Evropy, přes Iberský poloostrov, Provence, střední Evropu, Balkán až do Skandinávie.

www.braagas.com

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>