Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

XXL SHOW: BEK OFIS a TONELESS

2007-06-11 19:42

„XXL SHOW“: BEK OFIS a TONELESS

začátek 19.30

(vstup 100,-)

www.bekofis.com

www.toneless.info

---------------------------

Bek Ofis
Co se to děje? Ještě před časem jsme neměli o čem psát, v klubech se potácely hlavně grungeové revivaly revivalů, všude byli jenom pankáči nebo čím dál tím uniformnější ska. Nebo fotrovský blues rock. A teď? Asi je něco ve vodě nebo co. Ale zajímavé kapely, které se teď tak často označují jako „nečesky znějící“ se teď hemží všude a člověk neví, kterou pochválit dřív. Bek Ofis jsou přesně ten případ. Jsou pražští, fungují už od roku 2003, ale až teď tak nějak dozráli.
I když je to parta kluků, kterým se snad ještě ani nedá říkat mladí, ale spíše malí. Trápí je domácí úkoly a zlá úča, ale to, co ze sebe sypou na pódiu, je vyzrálé, ucelené a osobité. Britpop jasně čerpající z Travis, Coldplay a všech těch ostatních. Bezchybná výslovnost, zábavné koncerty, světový zvuk, hity, jako třeba Get Away nebo Ordinary Justice... junioři mají všechna esa v rukávu. Už teď je můžete slyšet na Rádiu 1 a nebude to asi trvat dlouho a noví Nedvědi (např. frontman Bek Ofis) definitivně vyženou staré Nedvědy z našich luhů a hájů. Snad. 

TONELESS - (2006)
Porozhlédněme se kolem sebe, kolik českých kytarovek letos debutuje. Na jaře se svými prvními alby přišli The Slots a Dirty Airlines, tento týden je následovali draví The Prostitutes, koncem měsíce nás čekají také Living Room, ale už příští týden se o slovo přihlásí Toneless s deskou Shine And Sing.
Matěj Porteš (zpěv, kytara) a Filip Gemroth (klávesy) začali ve dvou, což na chod kapely nestačilo. Psal se tehdy rok 2004, přibrali k sobě rytmickou sekci a druhého kytaristu, začali zkoušet a vše šlo jako po másle. Alespoň tedy zpočátku. Toneless, kteří se nikterak netají tím, že vyrůstali nad britskou kytarovou scénou, loni natočili jedenáctiskladbové demo Goodbye, probojovali se do semifinále soutěže Coca-Cola Popstar a díky singlům Closer To Sun a Shine And Sing zazářili také na pražském Expres Radiu. Právě zařazení jejich skladeb do setlistu přineslo asi nejzásadnější zlom, o kapele se začalo stále častěji hovořit a dokonce jí byl čtenáři časopisu Filter udělen titul objev roku 2005.
První měsíce však nepřinesly jen radosti, došlo i na slasti. A tak se stalo, že Matěj s Filipem v kapele postupem času opět osiřeli. Když na jaře začali natáčet první velké album, došlo k dalšímu dilema. Jan P. Muchow (mj. EOST), který se potýkal s problémy se sluchem, se musel zříct role producenta desky a nešťastně to dopadlo i s jeho nástupcem, Honzou Čechtickým z Ohm Square.
Toneless dnes fungují ve dvou, své první album si nakonec pánové sami produkovali a na koncerty si momentálně „vypůjčují“ hudebníky z dalších kapel. Do jaké míry se to vše odrazilo na desce bez porovnání těžko posoudíme. Jisté ale je, že na české poměry je Shine And Sing zdařilým kouskem, za který se Toneless nemusejí stydět.
-----------------------------------

Pozor - vzhledem k přetrvávajícím problémům s pronikajícím hlukem z klubu Rock Café do obytné části domu je klub po cca ročním provozu nového sálu a celkové rekonstrukci suterénu, která přes veškeré úsilí bohužel neodstranila zmíněné problémy, opět nucen končit veškeré hudební produkce ve 22.00! Jelikož nařízení začalo platit ze dne na den, sledujte prosím naše stránky, kde budou pod odkazem PROGRAM průběžně upřesňovány aktuální začátky akcí či případné změny v sestavách kapel.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>