Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Vyšehrad dětem

2009-08-29 01:54

První týden v září, konkrétně od 1. do 6., budou prostory vyšehradského parku, Starého purkrabství i podzemních prostor Gorlice na Vyšehradě patřit dětem. Na šestém ročníku divadelního a herního festivalu Vyšehrátky nebude chybět Kašpárek v rohlíku a nově také Petr Nikl.

Divadelní bojovka a scéna pro náctileté
Podobně jako v předchozích ročnících festivalu bude jeho dopolední část věnovaná školám, které se mohou zapojit do divadelní bojovky. Bojovka vždy představuje nějaké momenty z našich dějin a nejinak tomu bude i letos, kdy se děti budou moci seznámit s postavami a událostmi, které motivovaly vznik českých státních svátků. Louka před Starým purkrabstvím, kde se budou dopoledně děti školou povinné zapojovat do divadelní bojovky, bude odpoledne a o víkendu zpřístupněná i pro veřejnost. 
 
Nově pořadatelé připravili scénu pro náctileté, která by měla přilákat i poněkud odrostlejší děti. Program pro ně bude probíhat od čtvrtka 3. září až do konce festivalu vždy od 14.00 v prostorách hospody Na Hradbách. V areálu této legendární louko-hospody se budou moci naučit žonglovat, bubnovat, vytvářet komiksy, nebo jen poslouchat koncert některé z pozvaných kapel.
 

Kašpárek v rohlíku - Oblaky oblaka
 
Bejbypank a světelné orchestřiště
Úvodní koncert, stejně jako loni, odehraje 1. září vyhlášená dětská kapela Kašpárek v rohlíku. Pánové a dámy v číročapkách předvedou strhující a hravou šou ve vlastním stanu, jak to umí jen oni. V odpoledních programech najdete také několik představení Divadla Líšeň vyprávějící příběh lásky romského chlapce Chytrý hloupý Rom nebo Japonskem inspirovanou frašku plnou hrůzy Jezevec na borovici. S pohádkovými představeními vystoupí také Studio Damúza.
 
Za pozornost bude nepochybně stát světelné orchestřiště Petra Nikla, Milana Caise a Ondřeje Smejkala instalované v podzemním sále Gorlice. Půjde o interaktivní instalaci světelných nástrojů, které tito tři umělci používají při svých performancích. Kromě toho, že na ně sami odehrají tři tímto specifickým místem inspirované koncerty, budou si s nimi přes den moci pohrát i sami návštěvníci.
 
Pokud máte děti, určitě si nenechte VyšeHrátky ujít. Pokud je nemáte, tak si je na příští týden půjčte.
 
 
kaca

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>