Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

VOLANT + PUNK FLOID

2007-10-22 17:52

VOLANT + PUNK FLOID

http://www.volant.cz/html

http://www.punkfloid.com

-----------------------------------

PUNK FLOID - Tahle parta ze Zábřehu na moravě se dala dohromady již z kraje devadesátých let, ovšem regulérní a seriozní vývoj kapelu čekal až o mnoho let později. V současné době soubor působí v sestavě: BowBell (basa), Drahula Tluj (kytara, zpěv), Bobby Floutek (bicí, zpěv), Vasheek (kytara) a na svém kontě má celkem tři zářezy zářezy v podobě desek ... „A TAK MI SI TADY ŽIJEM“ (1999), „BLBOUNI Z VÝCHODU“ (2001) a již zmiňovanou novinku-nenovinku „POP IS DEAD“.
Přiznám se, že než jsem poprvé zasunul inkriminovanou placičku do přehrávače měl jsem trošku obavu co na mne z repráků „vyskočí“, ale po první písničce jsem byl tak mile překvapen, že jsem celou desku poslouchal několikrát za sebou. Hudebně Punk Floid oscilují na hraně melodického punkrocku (neopunku) a punkrocku, který razí například N.V.U. či Totální Nasazení. Jejich velmi energický a zábavný provej není až na malé vyjjímky křečovitý a u mnoha situací a slovních obratů se nevědomky usmívám i po xtém poslechu.
Celá deska začne asi nejlepší a nejchytlavější peckou – Hrůza, která je věnovaná české pop music a trefně se zde objevuje např. Leoš, O5 a Radeček, či „Helena, ta co má gumový vemena“. Pokračujeme s téměř pop punkovou věcí „Bushit“, která jak již název napovídá vypráví o tom jak rádi mají Punk Floid tohoto „prezidenta, ropného magnáta, řečníka a nedoceněného komika“. To, že jedna z velkých kapelních inspirací jsou Ramones vysvětluje píseň této legendě věnovaná. Přes relativně průměrné „London 77“ a „Dealerská“ přichází další lehké zvolnění tempa a velmi vtipné věci „Familia“, kde zazní i akustická kytara a také množství česko-italských výrazů. Pak ovšem opět nakopneme temto a je tu opravdová punkovka „Kokrhýl“ která mi připomíná staré NVU, či E!E a textové poselství písně zní: „Říkám vám to naposled, vy konzumenti, Punks not dead“ a v podobném duchu pokračujeme i nadále přes songy „Svině“, „Argentina?“ a dosti agitační „Já se o nic neprosil“. Poslední flák je „S medvědama na osadě“, která je hudebně opět veselá a disponuje velmi vtipným textem.
Když se nad touhle deskou zamyslím tak musím říct, že první polovina alba mi přijde lepší, protože je odlehčenější a veselejší. V druhé polovině ubylo nadhledu a občas se zde boříme do klasického punkového klišé. To ovšem nic nemění na tom, že Punk Floid natočili nadprůměrné album, které by se mohlo zahnízdit i ve vašem přehrávači.
... z recenze na CD

---------------------------

VOLANT
ska-punk rock se specifickým humorem a saxofonem
www.volant.cz
(ukázky ve formě mp3 najdete na: www.volant.cz)
Ošklivou lest potřebovala pardubická kapela Volant k tomu, aby se před jedenácti lety, několik chvil po svém regulérním založení, definitivně stala punkovým tělesem. Bylo to na festivalu plném anarchisticky laděných návštěvníků a z nevole publika se vylhala tím, že svůj první hit „Sněženky a bledule“ uvedla jako nikdy nevydanou skladbu od Sex Pistols. Od té doby se to s Volantem táhne, přestože se svým pojetím spíše otírá o tvorbu písničkových kapel.
Charakteristickým rysem zvuku Volantu je saxofon v rukou Zdeňka Maška, který doplňuje a oživuje jinak klasické kytarové obsazení.V plné sestavě má kapela osm členů, ovšem, slovy frontmana Milicha, na koncertech vystupují pouze v pěti a to podle toho, jak se to komu zrovna hodí. Od roku 1996 nahráli 4 alba, za oficiální desky lze ale považovat až poslední dvě „Paramo, semtín, pervitin“ a „Točte se pankáčové!“ vydané u havlíčkobrodského labelu Cecek records. Ovšem při živých vystoupeních můžete zaslechnout písně i z nově připravovaného alba „Ožeň se Honzo, ožeň se!“, které kapela plánuje nahrát na sklonku roku.
Hlavní devizou a hnací silou skupiny je jednoduchost a nejdůležitější je pro ni obyčejná, dobře fungující písnička. To se velmi dobře osvědčuje na energických vystoupeních a kapela věří, že přímočaré skladby na klasické tři akordy jsou ve spojení s rozmanitými texty ideální formou pro pobavení publika i jich samotných. O fungování tohoto přístupu navíc svědčí velmi slušná pozice mezi českými klubovými kapelami a početné zástupy oddaných fandů.
Letos Volant vzbudil zájem celostátních médií svým novým povedeným klipem, na který si veřejně stěžovali zástupci pracovníků správy a údržby silnic.

Napsali o skupině Volant
"….nehraje si na trpící, leč nezlomené poslední bojovníky proti veškerému neřádstvu tohoto světa a nadále s patřičnou mírou vkusu v plachtách svých výrazových prostředků ztělesňuje především v dobrém smyslu slova odvaz. "
Petr Korál, Rock&Pop
" .Název alba „Točte se pankáčové!“ trefně vystihuje hudbu, kterou skupina Volant vyprodukovala: základem je nihilistický punk obohacený o neméně nihilistickou tradici české pivní tancovačky.. ."
Reflex, č. 8/2005
" . Na kapelu můžete už léta narážet na kdejakém letním festivalu, vidět v leckterém hospodském sálu či sklepním rockovém klubu. Táhne se za ní velice slušná masa příznivců, někdy až doslova sebeobětujících vlastní ego.. ."
Jan Šída, Muzikus

Volant – diskografie
VOLANT I (1997, vl. náklad)
H CH K R D T N (1999, vl. náklad)
Paramo semtín pervitín (2002, Cecek records)
Točte se Pankáčové! (2005, Cecek records)
------------------------------------------------------------------

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>