Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Vltava 2008

2008-07-01 16:07

Vltavská náplavka mezi Mánesem a železničním mostem (Masarykovo a Rašínovo nábřeží)

Tam-Tam Batucada na náplavce


Další informace a ukázky z programu náplavky naleznete zde

Vernisáž 1.7.2008 od 18hod
— 123 MIN
Projekt VLTAVA 2008 slavnostně zahají jedna z nejlepších koncertních tuzemských kap el. Minuty, které vedou kytarista Zdeněk Bína a basista Frederik Janáček, jsou zárukou jedinečné, originální, energické a výbušné směsi jazzu, blues , funky a rocku

Město, voda, světlo
Uvádí občanské sdružení Dvojka sobě, Hl. město Praha a Správa nábřeží

Milan Cais, Milan Houser, Jan Morávek, Monika Havlíčková, Miloš Fekar, Martina Šedová, Paulína Škávová, Darina Alsterová, Petr Závorka, Pavel Hošek, Martin Rajniš, studenti VŠUP a AV U 
Instalace, objekty, koncerty, móda, divadlo

8.7. 19.00—21.00 
DOCUKU

Ústředním tématem zájmu kapely je lidová hudba, především moravskoslezská, polská, slovenská nebo balkánská. 

22.7. 17.00—21.00 
SERGENT PEPERE
Pojízdná dechovka z Francie s bubeníkem na kolečkovém křesle. Cirkus, šantán, ska, jazz, balkán. Miláčkové českého publika. 

5.8. 19.00—21.00 
PAVEL FAJT

Fajt přináší výzvu bubeníka. S bicími nástroji, perkusemi, elektronikou a hračkami úspěšně provádí nemožné: více než hodinové koncertní sólo, které nenudí... 

9.8. 13.00—21.00 
GITANS

Romská kapela se představuje ve složení: dvě harmoniky, housle, kytara a kontrabas. Zakladatel kapely Gitans Milan Demeter alias Bingač působí řadu let v kapele Bengas jako kytarista a zpěvák a má za sebou mnoho vystoupení v ČR a v zahraničí.
KITITI
Slovo „kititi“ je v překladu z kikonga (jeden ze čtyř národních jazyků Konžské demokratické republiky) list rostliny. V širším slova smyslu to znamená, že všechny listy máji svůj význam. Přirozené smísení původních folklórních, ale i moderních konžských stylů s vlivy načerpanými během několika let prožitých v evropském prostředí a k tomu ještě Elvisův svébytný a originální projev — to je KITITI.
PARARINGAPATAM
Je nejen pekelně pálivá čili paprička, ale hlavně pražské uskupení pěti perkusistů na pomezí mnoha žánrů. Jádro jejich repertoáru tvoří západoafrická rytmika, obohacená o další, zejména indonéské či latinskoamerické hudební vlivy. Nejde ovšem o pouhé předvedení instrumentálních dovedností jednotlivých členů, ale především o těsné hudební sepjetí všech hráčů a jejich vzájemnou interakci uvnitř rytmu. 

19.8. 19.00—21.00 
VRBOVSKÍ VÍŤAZI

V modrých montérkách oblečený zpěvák KCH a hráč na „kopák z hajzlu“ Braňo Jobus a jeho „pan bratr“ Andrej Budislav Jobus. Obsluhují instrumentář bizarních, převážně dechových hudebních nástrojů, které si vyrábí zásadně z umělohmotných trubek, rour, hadic, plastových lahví a starých vysavačů. 

2.9. 17.00—21.00 
TAM TAM BATUCADA

Orchestr sestavený pouze z bubeníků, hrající hudbu bicích nástrojů. Strhující bubenické show v kostýmech. Hraje hlavně brazilské samby, ale v repertoáru jsou i rytmy Afriky a Kuby. 

Vstup zdarma
Podrobnější informace www.naplavkanavltave.cz 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>