Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Vladimír Václavek a Miloš Dvořáček

2007-06-11 19:42

Vladimír Václavek a Miloš Dvořáček - komorní koncert

Legenda české alternativní scény představuje novou desku "Život je pulzující píseň".
Základem jeho přednesu je jeho kytara, lehce dokreslující základní melodii a téměř recitativní, klidný způsob zpěvu s důrazem na význam a souznění s hudbou.

www.vaclavek.eu/vladimir

Zpěvák a kytarista Vladimír Václavek má za sebou skutečně bohatou muzikantskou dráhu. Vedle Pavla Fajta nebo Ivy Bittové byl jedním z tvůrců brněnské alternativy, která společně s undergroundem tvořila od poloviny osmdesátých let kontrapunkt k oficiální rockové scéně. Na rozdíl od undergroundu měla ovšem hudba samorostlých Moraváků téměř mizivý politický podtext. Důležitější bylo předávání pocitů a nálad nevázaných na čas i prostor. Repertoár bigbítově laděného Dunaje byl často založen jen na těžko spočitatelných rytmech, provázely ho poměrně složité harmonické postupy a struktury skladeb se vymykaly tehdejším ortodoxním rockovým mechanismům.

Miloš Dvořáček natočil zatím sice jen demo své úžasné hudby, ale na desku se už chystá také. To je příležitost pro vydavatele, kteří chtějí osvěžit své katalogy něčím novým, krásným a dlouho očekávaným. Písničky s nádhernými i vtipnými aranžemi Miloše staršího, jeho kouzelnou kytarou a prožitými texty všeříkajícím hlasem jsou doprovázené neméně invenčními perkusemi, bicími a vokály Miloše mladšího. Překrásné texty jsou většinou od textařů nebo básníků např. J.K. Jareš, V.K. Tomaško, Jiří Moravský Vrabec atd.

http://www.rybanaruby.net/

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>