Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Milan Valenta + Vladimír Václavek

2007-06-11 19:42

Milan Valenta + Vladimír Václavek

Milan Valenta jeden z bývalých českých písničkářů sedmdesátých a osmdesátých let se vrací opět na scénu. Po dlouhých letech těžké lopoty na stavbách v Čechách a ve Francii se znovu pouští na dráhu muzikanta. Pro tentokráte volí ale ostřejší projev pomocí elektrické kytary doprovázené houslovým doprovodem Moniky Mošové. Styl hraní se dá označit folkrockem. Začátkem roku 2007 se věnuje natáčení nového autorského CD Kdy všechno končí i začíná. V současné době probíhá promo turné k nově vydanému CD.

Vladimír Václavek jedna z nejvýznamnějších postav tzv. "brněnské alternativní scény". V osmdesátých letech se potkal s několika muzikanty, se kterými spolupracoval na různých projektech v průběhu času až do teď.

internetové stránky:
www.milanvalenta.com
www.vaclavek.eu/vladimir

vstupné: 150,- Kč 
------------------------

Vladimír Václavek je bezesporu jeden z nejlepších českých hudebníků. Patří k nejvýznamnějším postavám tzv. „brněnské alternativní scény“ a má za sebou skutečně bohatou muzikantskou dráhu. Vedle Pavla Fajta nebo Ivy Bittové byl jedním z tvůrců brněnské alternativy. S bubeníkem Milošem Dvořáčkem se setkal v téměř jazzovém seskupení Ivy Bittové „Čikori“ a později společně založili trio V.R.M., ze kterého časem vykrystalizovalo toto sehrané duo. Poslední dvě sólové alba (Ingwe a Písně nepísně) vydal Vladimír Václavek za přispění mnoha hostů a hudba se inspirovala mytologickými příběhy severoamerických indiánů, Eskymáků a příběhy ze staré Číny. Východní motivy se objevují v hudbě i textech Vladimíra Václavka již delší dobu. A tak nepřekvapí, že i na desce „Život je pulsující píseň“ zazní i řada etnických motivů. Přínosem na albu je vysoký autorský podíl Miloše Dvořáčka. Základem alba stále zůstává Václavkova kytara, lehce dokreslující základní melodii a téměř recitativní, klidný způsob zpěvu s důrazem na význam a souznění s hudbou. Jeho zemitý melodický základ pak právě živelně rozvíjí a obohacuje talentovaný hráč na bicí, Miloš Dvořáček. Dalším posunem proti Ingwe je větší hravost, která z alba vyzařuje a je dalším vkladem právě Miloše Dvořáčka. Z celého alba je slyšet jak inspirativně to mezi hudebníky jiskřilo.

Skladby:
1. Na břehu jezera … 6:15
2. Chlapeček … 9:45
3. Na křídlech … 9:55
4. Medvídek plyšový … 5:59
5. Prameny … 14:45
6. Starý havran … 14:55
7. Leben … 2:58

Celkový čas 64:34

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>