Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Vinicí sv. Kláry opět poteče burčák

2008-09-09 22:15

Tímto víkendem počínaje se v Praze začne oslavovat vyvrcholení vinařského roku. Na jedné z nejkrásnějších pražských vinic v Botanické zahradě v Tróji se v sobotu otevřou vinné kohoutky a roztočí cimbálovka. Stačí jen pár sklínek a na vinici sv. Kláry zavládne atmosféra bujará, skoro až rodinná. Uvnitř video pana Cuketky z předloňské oslavy první vinné sklizně.
Letošní horké léto napovídá, že úroda by nemusela být zase vůbec špatná. Podobně jako loni dorazili první burčáky ( i když pravda ještě trochu trpčí) do Prahy už na přelomu srpna a září. Na vinici sv. Kláry budete moci ochutnat světlý burčák z Muškátu Moravského, ale i místní raritu burčák z Modrého Portugala. Burčáky se v těchto dnech teprve lisují, takže se těšte na zaručené čerstvé perlivé nápoje.

Burčák z Modrého Portugala bude zaručeně čerstvý
„Poprvé tu bude možné ochutnat vína z loňského roku. Návštěvníky by mohlo zajímat například panenské Rulandské Šedé pozdní sběr, Ryzlink Rýnský, kabinetní Muller Thurgau, Modrý Portugal nebo Sauvignon, oboje také pozdní sběr. Nejlepší bude, když návštěvnící přijdou ochutnat,“uvedla vedoucí vinice sv. Kláry Vladimíra Bahulová. Vinobraní na vinici bude probíhat souběžně s vinobraním na Trojském zámku, kde si připravili bohatý nedělní program.
Po oba dva dny bude k odpolednímu koštování hrát cimbálovka M. Horsáka. V sobotu se začne popíjet u Dua Kalich a hitové všehochuti Rošády. Kromě nalévaní se tu budete moci pořídit třeba i nové sazenice, navštívit kapli sv. Kláry nebo se nechat zmizet kubánským kouzelníkem Julio Fidel Castaneda Rodrígezem.
Vstupné bude 50 (max.70) korun.


video pana Cuketky z předloňského vinobraní na vinici sv. Kláry
více o programu najdete tady
kacab

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>