Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Víkend s Geomagem

2009-07-27 09:42

8. a 9. 8. 2009 - doprovodný program výstavy Hry a klamy 2
Novoměstská radnice

O víkendu 8. a 9. 8. budou mít návštěvníci výstavy Hry a klamy 2 možnost vyzkoušet Geomag - originální švýcarskou konstrukční staveb-nici. Malým i velkým pomohou se stavěním poradci z chrudimského Centra Magnethrou.

Geomag umožňuje hravou formou dětem i dospělým nahlédnout do tajů magnetismu, fyzikálních zákonů, chemických struktur, geometrických tvarů i architektury. Podporuje tvořivost, představivost, jemnou motoriku a kombinační schopnosti. I proto je často využíván ve školách jako atraktivní učební pomůcka.

Základními stavebními prvky stavebnice Geomag jsou poniklované kuličky a magnetické tyčinky s plastovým nebo fosforovým potahem, které mají na obou koncích trvalý magnet. Tyto prvky lze doplňovat plastovými výplněmi. Když se přiblíží kulička ke konci tyčinky, kulička je přitažena. Stejný postup může být použit i na druhé straně kuličky; tím je vytvořen první kompaktní modul, na který mohou být připojeny další tyčinky a kuličky. Toto je první krok ke konstrukci modelů různých velikostí, dvojrozměrných modelů a jednodušších nebo komplexnějších trojrozměrných struktur. Od jednoduchých mnohoúhelníků se přechází k těžším formám a stále větším a komplexnějším výtvorům. Na každou kuličku může být připojeno až 14 tyčinek. Díky polaritě magnetů lze docílit i rozpohybování konstrukcí.

Přijďte si vyzkoušet sestavit nepřeberné množství obrazců, tvarů a objektů, jejichž tvarová, barevná a prostorová rozmanitost a velikost je limitována pouze Vaší fantazií.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>