Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Velký den buchtiček se šodó je tady !!!

2007-12-05 18:24

Dnešní den zaplaví Prahu moře šodó. Sedmnáct vybraných restaurací napříč celou Prahou připravuje dle vlastních receptur jídlo, které se v dětství pro většinu Čechů stalo náboženstvím. Nasedněte s Pragueoutem na zlatavé buchtičky a pojďte sladce utonout v horkém chodeau. Seznam zúčastněných restaurací uvnitř.
TO BYLO LONI....LETOS SI PRO VÁS BUCHTIČKOVÉ MENU PŘIPRAVILO 21 PRAŽSKÝCH RESTAURACÍ! VÍCE SE DOZVÍTE ZDE.
 Původně jsme pro vás chtěli najít místo, kde byste si mohli dát buchtičky kdykoli. Vyjma Havelská Koruny  ovšem takové místo v Praze není. Při poptávání po restauracích jsme se ale setkali se zvláštní odezvou. Všichni reagovali jako při setkání s bývalým spolužákem z mateřské školky:  začali se usmívat, někteří se o buchtičkách spontánně rozpovídali a jiní sami navrhovali, že je v kterýkoli den rádi připraví. A to včetně luxusních gurmetských restaurací.
 Při dalším průzkumu se ukázalo, že je tradice buchtiček se šodó zakořeněna v duši obyvatel Českého království stejně, ba i více než památné dny, které se oslavují státními svátky. Usoudili  jsme proto, že si i buchtičky se šodó zaslouží svůj velký den. Buchtičky jsou unikát. Někteří měli sice v dětství smůlu: v šodó jim plaval nerozmíchaný bílek, viděli kamaráda, který se šodó přejedl a vracel ho pak ústy zpátky na talíř nebo snad kompletně nenáviděli školní jídelny, vzpomínku na tenhle bájný pokrm, ale z paměti nevymaže nikdo.
 Buchtičky se šodó jsou nedoceněný národní poklad. Ve Francii sice připravují vanilkový krém chodeau, v Itálii horké či chlazené zabaglione, ale obojí je jenom variací na puding. Schází v něm základ – křehké a dozlatova upečené buchtičky. Podobný pokrm mají snad jenom v Bavorsku, kde k němu chovají stejně vášnivý vztah jako v Čechách. Když ho pak Bavoráci objeví na menu české restaurace, objednávají si ho „za bouřlivých ovací“, jak poznamenal ředitel vyhlášené restaurace U Pinkasů Ludvík Bejvančický.
 Všechny námi vybrané restaurace si zakládají na kvalitních surovinách i pečlivé přípravě. Nenajdete mezi nimi dvě, kde by buchtičky chutnaly stejně. Někde připravují poctivou klasiku, jinde přidávají poctivý tuzemský rum, jiní šodó ochucují Kubou, někteří preferují šodó vinné a v restauraci U Závoje pro vás připraví francouzskou verzi buchtiček s hruškovým pyré, likérem a skořicovou zmrzlinou. Vedle ní tu ovšem budete moci ochutnat i buchtičky s klasickým vinným šodó. Stačí si jen vybrat…
Fotoreport z restaurací, kde jsme my a několik pražských labužníků, stačili buchtičky ochutnat, čtěte zde
 Seznam zúčastněných restaurací, které buchtičky slavnostně zařadily na polední menu:
Praha 1
U Provaznice
 
Praha 6

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>