Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Vejcokoulení na Kampě

2008-03-23 19:11

Na velikonoční pondělí chystá PragueOut.cz zábavnou soutěž pro děti. Od 10 do 16 hodin budou na trávníku nedaleko Sovových mlýnů připraveny dráhy, ve kterých budou děti (i dospělí :-) koulet na tvrdo uvařená vejce. O napínavou atmosféru se postarají profi bubeníci a tanečnice, která zatančí tradiční TANEC MEZI VEJCI.
Zúčastnit se může kdokoliv, kdo si přinese vlastní na tvrdo uvařené a pokud možno obarvené vejce (v případě nouze je možné vejce zakoupit u pořadatele, kus á 5Kč). Vejce se budou postrkovat lžící po předem vytyčené dráze tak, aby nebyla poškozena skořápka a vejce se přitom dostalo do cíle jako první (viz. Pravidla). Všichni výherci pak získají čokoládovou vajíčkovou výslužku.
Atmosféru vaječných závodníků podpoří profesionální bubínkáři a tanečnice, která si pro návštěvníky připravila tradiční tanec mezi vejci. Tento velikonoční tanec vychází stejně jako samotná soutěž z prastarých zvyků. První písemnou zmínku o něm najdeme už v roce 1498 v záznamu o svatbě rakouské princezny Margaret a Filipa I. Kastilského. O samotném tanci prozradíme jen to, že při něm tanečník musí rozbít co nejméně vajec, které mu okolostojící metají pod nohy.
PRAVIDLA VEJCOKOULENÉ:  1/ Cílem soutěže je dopravit vlastní vejce do cíle jako první      2/ Hraje se s vařenými, a pokud možno obarvenými vejci       3/ Vejce se budou postrkovat lžící, která by délkou neměla přesáhnout 30 cm       4/ Za překročení dráhy se připočítává 10 trestných sekund      5/ Za nakřápnutí skořápky se připočítává 15 trestných sekund 
Zvyk koulení vajec pochází z lidové magie a je rozšířen téměř po celém světě. Vejce se chápe jako symbol znovuzrození a magický instrument, který zajišťuje bohatou úrodu i plodnost dobytka. Vejcokoulení se koná každoročně v Německu, Egyptě, Holandsku, Anglii, USA a mnoha dalších zemích. Vaječná magie se ale v různých formách praktikovala i u nás. Většinou ovšem formou her a jarních radovánek. Jako v Praze na Kampě
turban

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>