Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

VEČER VĚNOVANÝ ROBERTU DESNOSOVI

2008-01-22 18:11

„Studio SAINT GERMAIN“ klubu Rock Café a Francouzský Institut uvádějí:

VEČER VĚNOVANÝ ROBERTU DESNOSOVI 

Robert Desnos - Muž, který snil všech sny světa
4.2. 19h00
Divadlo Rock Café Národní třída 22

Četbu připravili a přednesou Eric Cénat a Patrice Delbourg. Výběr Printemps des poètes. Ve francouzštině. České titulky.

Mnohostrannou osobnost mimořádného člověka a básníka Roberta Desnose přiblíží dvanáct kratších textů, které napsal a přednese Patrice Delbourg. Druhou část komponovaného večera tvoří básně, příběhy pro děti, deportační dopis zaslaný Youki, reklamní slogany, rozhlasový fejeton – to vše z pera Roberta Desnose v podání Patrice Delbourga.

"Nepostižitelný, vzpurný jako rtuťová kulička v dlani, médium, člověk rozhlasu, obdařený školáckou hravostí i barokním zápalem, autor nejkrásnějších milostných písní a tvůrce nejenigmatičtějších textů, Desnos není nikdy tam, kam ho čtenář následuje. Je obrovská rozmanitost tónů hlasu ďábelského Roberta výrazem nejistoty nebo rozporuplnosti? Rozhodně ne. Pramení z jeho touhy vyjádřit poezii ve všech jejích podobách a možnostech. Nalézt jazyk, který bude zároveň hovorový a přesný, všední i hravý, takový byl cíl jedinečné a bytostně moderní umělecké dráhy Roberta Desnose." Patrice Delbourg

Vstupenky k zakoupení na místě.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>