Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Vánoční dárek z Floridy

2007-12-22 23:28

Vánoční dárek z Floridy
Botanická zahrada v Troji rozbalila dárek pro návštěvníky o pár dní dříve

Botanická zahrada hl. města Prahy s dárky na Ježíška nečeká: už v těchto dnech je ve skleníku Fata Morgana k vidění zhruba šedesátka motýlích krasavců. Přitom nejbližší Výstava exotických motýlů je na programu až v dubnu (5.4. -27.4.) 2008.

Motýly věnoval Botanické zahradě hl. města Prahy dlouholetý příznivec z Floridy. Najdeme zde několik zástupců rodu Heliconius, především pak malého barevného motýla Eumaeus atala, který je v Praze k vidění vůbec poprvé. Ví se o něm, že patří mezi modrásky (čeleď Lycaenidae) a jeho housenky požírají cykasy rodu Zamia. Je doma jednak na Floridě, ale „líbí se mu“ i na Bahamách a Kubě.

Botanické zahradě se tak nepodařilo udržet motýly v kuklách až do Štědrého dne, kdy chtěla vyšperkovat pobyt všem návštěvníkům, kteří 24. prosince v čase od 9 do 13 hodin do skleníku Fata Morgana dorazí A BUDOU MÍT DAREM VSTUP ZDARMA. Ale protože jde o velmi odolné druhy motýlů, ví se, že budou k vidění minimálně po celé vánoční svátky.

Na úplný konec ( v tomto roce):
• Své jméno získal modrásek podle amerického hrdiny novely François-René de Chateaubriand – Atala (vydána v roce 1801). Pojmenoval jej kubánský zoolog Charles Felipe Felipe Poey y Aloy, který motýla jako první popsal.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>