Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

UPTEN (fr), GREEN SMÄTROLL (cz)

2007-06-11 19:42

UPTEN (fr), GREEN SMÄTROLL (cz)
Cena: 150 Kč

-------------------------------------------------

UPTEN: http://www.myspace.com/uptenlegroupe,

GREEN SMÄTROL - ska

http://greensmatroll.jahquita.com/

Kapela vznikla v průběhu roku 2002. Na počátku šlo spíše o malý projekt odehrávající se v rovině jam session, ve které si jednotliví hráči zvykali na ostatní nástroje a vzájemnou souhru. V poměrně krátké době se přidali další hráči a koncem listopadu '02 byla sestava kompletní. Kapela se v průběhu listopadu, v sestavě klávesy, kytara, basa, bicí, trubka, tenor a alt saxofon, zaměřila na ska.

První koncert měl velký úspěch. Následovala řada dalších koncertů po celé České republice i v zahraničí. Během své poměrně krátké kariéry se objevily na koncertních pódiích vedle takových velikánů světové ska scény jako jsou New York Ska Jazz Ensemble, Rotterdam Ska Jazz Foundation, Mr. T-bone All Star Band, Yellow Umbrella, Skalariak, Fast Food, Irié Revoltés a mnoha dalších. Stali se též pravidelnými účastníky festivalů, jako jsou Skankin Pragga, Mighty Sounds, Reggae Ethnic Session, Unite Fest, Sázava Fest etc. Mezi neopomenutelné úspěchy patří též první místo v soutěži kapel na festivalu v Německé Olešnici.

V průběhu roku 2003 natočili Green Smatroll své první album "Green perception" (Jahquita records), které obsahuje jak věci z úplných počátků kapely tak nejnovější projekty. Je na něm dobře vidět vývoj kapely a to jak po stránce stylové tak po stránce instrumentální. Patrný je zejména vliv mnoha kapel (kupříkladu the Skatalites, Yellow Umbrella, Babylon Circus, New York Ska Jazz Ensemble) a mnoha hudebních stylů (balkánské a arabské motivy, klezmer music).

V únoru roku 2005 byla základní sestava doplněna o trombón a v r. 2006 kapela dokončila a u Jahquita records vydala své druhé album nazvané "So This Night...". Album, na kterém se velkou měrou podílel též mistr zvuku Pavel Kuře Hejč (Vitacit), obsahuje 9 písní a jeden live bonus, kapela pokřtila ve svém domovském Klubu 007 Strahov 22.6.2006.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>