Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Výstavy a veletrhy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Umění na papíře: HZA ARBEIT

2007-06-27 14:53

Článek o výstavě najdete ZDE.

Výstava z cyklu Umění na papíře

HZA ARBEIT
komiksy a plakáty Honzy Bažanta 

výstava bude v kavárně instalována 9. 7. a potrvá do 5. 8. 2007
kavárna Lucerna (u vstupu do kina), pasáž Lucerna, Václavské náměstí 36, Praha 1 

Honza Bažant *1979 v Praze.
Vystudoval DAMU katedru alternativní a loutkové scénografie, absolvoval studijní stáž na VŠUP v Praze a na UdK v Berlíně. Je členem kolektivu Hura, www.hura.cz. Kromě scénografie a loutek se věnuje především komiksu. Je autorem komiksu Pán Času podle scénáře Utto Kaina, který byl oceněn za nejlepší komiksovou kresbu na comiCZconu v roce 2006. Jeho práce byly k vidění na výstavách v Čechách, Německu, Polsku a Rusku. Na výstavě v Lucerně mohou návštěvníci shlédnout práce za poslední dva roky: komiksy, ruční sítotiskové plakáty a objekty.


V kavárně Lucerna se od roku 2005 každý měsíc konají výstavy s názvem „Umění na papíře“ – vernisáž bývá první úterý v měsíci. Kavárna je otevřena každý den od 10-24h.

Proč právě „Umění na papíře“? Kurátor cyklu výstav, Pavel Rut, říká: „Naší snahou je prezentovat práce papíře v jejich obrovské rozmanitosti od kresby přes náčrt designu a architektonický návrh, po typografii, grafiku či konceptuální řešení. Na přelomu 19. a 20. století právě kresba a grafika stály u zrodu moderního umění. Kresba přinášela ve svém projevu autentičnost a zkratkovitost, tiskové techniky důraz na strukturu a barevné plochy. A papír svůj význam ve výtvarné tvorbě zdaleka neztratil. Náčrt na papíře, jako aktuální záznam myšlenky, stojí na počátku většiny výtvarných prací. Zároveň je papír stále častěji konečným médiem tvorby.“

Palác Lucerna se prezentací výtvarných děl snaží Pražanům i návštěvníkům Prahy představit zajímavé autory grafiky či kresby a zpříjemnit prostředí kavárny Lucerna. 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>