Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Filmy
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

UCHO

2008-02-02 03:42

UCHO

vstup 100,- Kč

ČSSR 1970, režie: Karel Kachyňa, 94min.

Komorní "trezorové" drama o tom že komunisti a jejich paranoia moci a manipulace nešetřila je samotné. Film uvádíme u příležitosti 60. výročí Února 48.

Hrají: Jiřina Bohdalová, Radoslav Brzobohatý, Karel Vašíček, Jan Teplý, Bronislav Poloczek, Ivan Palúch, Gustav Opočenský, František Němec, Bořivoj Navrátil, Jindřich Narenta, Jaroslav Moučka, Ladislav Křiváček, Jiří Císler, Lubor Tokoš

V kinech ČR: 01.06.1990
Na DVD od: 09/2006 Bonton

Obsah / Info:
Jeden z nejslavnějších tzv. trezorových filmů, který se na plátna kin dostal až dvě desetiletí po svém dokončení. Zobrazuje ničivý strach, který v éře vrcholného stalinismu ovládal i stranické špičky, ukazuje devastující podezírání, které nachází svůj výraz ve všudypřítomném odposlouchávání. A tyto vnější atributy režisér Karel Kachyňa, jenž se opírá o vynikající scénář Jana Procházky, rozehrál skrze bohaté předivo vztahů mezi ústřední manželskou dvojicí, která během jedné probdělé noci strávené v hádkách i usmiřování, si ujasňuje, zda i ona se neocitla v nemilosti. Předností filmu jsou nejen výtečně napsané dialogy, ale především mimořádně sugestivní herecké zvládnutí obou hlavních rolí Radkem Brzobohatým a Jiřinou Bohdalovou. (oficiální text distributora)

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>