Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

TY SYČÁCI

2007-06-11 19:42

KONCERT - Ty Syčáci: Bum, Bum, Bum

Skupina Ty Syčáci, která sedm let dělala všechno pro to, aby se vyhnula bubeníkovi a jeho soupravě, se nyní rozmáchla k něčemu neslýchanému...
Petr Váša – voc; Petr Zavadil – g; Tomáš Fröhlich – bass; Aleš Pilgr – dr.

Brněnská komorní bigbeatová kapela.

Zakladatelem brněnské kapely Ty Syčáci je Petr Váša, výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem. Jeho spoluhráči jsou baskytarista Tomáš Fröhlich a kytarista Petr Zavadil (exPluto). Kapela plní české kluby už sedmým rokem. Nad hudebním zařazením Těch Syčáků si lámala hlavu řada kritiků: jejich styl se jakémukoli škatulkování vzpírá. Rámcově se dá říci, že zahrnuje prvky rocku, jazzu, moravského folklóru a world music. Možná právě díky této nezařaditelnosti představuje publikum Syčáků doslova průřez mezi generacemi - od středoškoláků po zasloužilé milovníky klasického kytarového rocku.

Základem obsazení Těch Syčáků je kytara, baskytara a zpěvy, doplněné pekrusemi, ale i balalajkou, desetistrunným stickem a minidiskem. Zajímavá je absence bicích. --- Kapela se brzy po svém vzniku prosadila vystoupením Máj v dubnu (2000) a Lék a jed (2001) - oba programy získaly velmi rychle i podobu CD. Za největší hudební dobrodružství prohlašují sami členové kapely práci na představení SSSS (Samota - Sláva - Smrt a Spása), které si u nich v roce 2000 objednali pořadatelé pražského festivalu Next Wave. Petr Váša napsal libreto díla, které označil za "punkovou operu", a společně s Fröhlichem a Zavadilem jej zhudebnil. Představení mělo premiéru v pražském Divadle Na zábradlí v říjnu 2001 a o rok později vyšlo na 2CD. --- V září 2005 vyšlo 2CD Lišák je lišák. Jedná se o nahrávku opery o čtyřech jednáních a epilogu s podtitulem Hra o bolestné nápravě člověka, který se strašně mýlil. Toto čtvrté velké hudební dílo kapely je součástí globálního multimediálního projektu literárního, výtvarného a, dá-li Bůh, i divadelního a filmového. --- Současný koncertní program Syčáků se skládá z výběru písní z nejnovější desky Lišák je lišák a toho nejlepšího z dosud vydaných alb. --- Nekompromisní, ostrý styl a vytrvalost ve ztvárňování vlastních představ zůstávají největšími devízami Těch Syčáků. Co platilo pro fyzického básníka Vášu, platí i pro kapelu: nepřizpůsobuje se žánrům, ale sama si je vytváří.

http://www.tysycaci.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>