Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tři sestry - Turnovské divadelní studio A. Marek

2008-11-17 21:58

TŘI SESTRY
Turnovské divadelní studio A.Marek

Dramaturgie, režie a scéna: PETR HAKEN
Návrh kostýmu pro důstojníky HONZA PEKAŘ
Hudba RADOMÍR JODAS
Hudební aranžmá: MARTIN HYBLER
Světla a zvuk: NIKOLA ŠEBESTA, MONIKA HAKENOVÁ

Hrají: JAN PEKAŘ, IVAN KUNETKA, RADOMÍR JODAS, PETR HAKEN.

Na počátku byl ANTON PAVLOVIČ ČECHOV a ten napsal celkem seriózní hru o tom, kterak si tři dámy nejsou schopny zakoupiti lístky na dráhu do Moskvy. Pak jeden z nás zaslechl od jednoho redaktora bulvárního tisku zaručeně seriózní zprávu, že se původně jednalo o tři pány, o tři ruské šlechtice, kterým se shodou náhod nepodařilo zakoupit ony jízdenky. Hold byli příliš zaměstnáni uměním, filozofií a vodkou. A tak vznikl tento zcela ojedinělý realistický příběh opravdových ruských mužů, šlechticů krve i ducha, kteří vedou svůj velký boj.
Inscenace je plná velké mužské filosofie, plná velké touhy po matce Moskvě a plná lahví vodky, která jak už to v životě bývá, dojde v ten nejméně očekávaný okamžik. Ponořme se do tajů daleké a nekonečné ruské země, nalejme si nezbytné vodky a přemýšlejme o smyslu života, o smyslu umění a o „chlastu“.

Amatérské divadlo se hraje v Turnově od první poloviny 19. století, v roce 1869 byl založen Spolek divadelních ochotníků, který později přijal jméno pátera A. Marka. Největšího rozvoje dosáhla činnost spolku v době první republiky. Po druhé válce měl tu čest zahajovat dějiny českého divadla v dnešním Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Spolek nepřerušil svou činnost ani v době komunismu a po roce 1989 se transformoval v dnešní studio, které má dětský, studentský a dospělý soubor.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>