Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tři deštivé dny

2007-06-11 19:42

TŘI DEŠTIVÉ DNY

Autor: Richard Greenberg

Hra „ThreeDays of Rain“ měla světovou premiéru roku 1995 v New Yorku. Její autor Richard Greenberg (* 1958) je od svých sedmadvaceti let nositelem různých prestižních cen a v současné době patří k nejuznávanějším i nejhranějším americkým dramatikům. Není divu, že si známá filmová herečka Julia Roberts pro svůj jevištní debut na Broadwayi (jaro 2006) zvolila právě Tři deštivé dny.

Protagonisty tohoto nevšedního příběhu jsou sourozenci Nan a Walker (děti zesnulého architekta Neda Janewaye) a jejich dlouholetý přítel Pip. Poznáváme je krátce poté, kdy jim notář přečetl otcův testament. Ten je stejně překvapující a záhadný jako Nedův deník, který Walter náhodně našel v opuštěném bytě na Manhattanu. V prvním dějství – s letopočtem 1995 - trojice pozůstalých postupně odhaluje pravdu o minulosti svých rodičů. Anebo to byla pravda pouze zdánlivá?

Na tuto otázku odpovídá druhé dějství, které se odehrává v roce 1960. Vystupují v něm stejní herci, tentokrát však v rolích svých budoucích rodičů: Neda, Thea a Liny. Lapidární deníkový záznam o „třech deštivých dnech“ se tentokrát rozvine v něžný milostný příběh, plný nečekaných zvratů…

Tři deštivé dny uvede Komorní Fidlovačka v nastudování mladé brněnské režisérky Hany Mikoláškové a v hereckém ztvárnění Ivy Pazderkové, Marka Holého a Ondřeje Brouska. Česká premiéra bude v září 2007 (předpremiéra už 14. června).

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>