Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Jediná stálá travesti show v Praze (1)

2007-09-25 12:56

To jsme si nemohli nechat ujít. Muži napasovaní do přiléhavých šatů nebo rovnou ve spodním prádle zpívají na playback kabaretní šlágry. Travesti skupin jsou v Čechách desítky, ale jediná z nich se opakuje pravidelně každý týden – ve středu, pátek a sobotu. Nejde o zábavu pro všechny, ale na druhou stranu nejvíc prospěje těm, kdo by jí chtěli opovrhovat. Přinášíme reportáž z místa, kde jsou muži ženštější než babylónské kněžky lásky a kříženice mezi pouliční šlapkou a Naomi Campbell. A krátký rozhovor s jednou z nich.
 
Kabaret Tingl Tangl je kousek od Národního divadla a ve dnech vystoupení mají otevřeno až do pěti do rána. Už otvírací doba dává tušit (show začíná ve 22.00, ve středu v 21.30), že jde o noční podnik v ryzím slova smyslu. Často se tu pořádají rozlučky se svobodou, narozeninové párty, různé oslavy nebo se návštěvníci přicházejí jenom z hloubi duše vykropit. Podle provozovatelky si někdy přijíždějí povyrazit až ze Slovenska. Najdou tu vše potřebné: kromě kabaretní místnosti ještě dlouhý bar a menší taneční parket s diskokoulí.
 
Jestli má každé místo svého génia, pak Tingl Tangl řídí stejný duch, který ovládá i hvězdu Heleny Vondráčkové. Jako by zde chyběl předěl sametové revoluce. Hrají a zpívají se šlágry z 80. let a jako bonbónek vám přidají diskohit od ruské popstar Alli Pugačevy. Nejpřekvapivější na tom je, že sem přicházejí hlavně mladí. Popaměti zpívají s účinkujícími a později docela vážně tančí na hit Hanky Zagorové „Maluj zase obrázky“. Napadá mně jediné vysvětlení: zlatá mládež Tingl Tanglu je produktem vakua, které v české popmusic vzniklo v první polovině 90. let, a které posléze znovu zaplnily normalizační popstar. Jedinou úlevou je, že se ty písně zpívají v kabátku kabaretní travestie. Padne jim jako ulitý a nutno říct, že to těm pánům v punčoškách sluší víc, než původním interpretům.
 
Travesti show může být v jistých případech i terapeutická záležitost. Podle provozních zde pravidelně dochází k proměně hrubých heterosexuálů v tolerantní  bytosti. Při rozhovoru působí transvestité velmi mile. S identitou nemají kupodivu žádný problém, resp. zůstávají muži. Na rozdíl od transsexuálů se do ženské role převtělují jen při vystoupení a během pobývání na baru. Ženské pohyby a pózy i styl řeči je pro ně způsob projevu vlastní ženské energie, nebo toho co si pod ní představují.Všichni mají herecké střevo nebo se aspoň rádi předvádějí. Např. Hanka, jak zní umělecký pseudonym jednoho z vystupujících, hrál jeden rok malou roli v seriózním pražském divadle. Po několikátém neúspěšném pokusu dostat se na Damu to ale vzdal a travesti je pro něj způsob jak pokračovat v  hraní.
 

Minirozhovor  


Kus exhibicionismu má v sobě i Priscilla, se kterým jsem udělal následující rozhovor. Hrál by klidně i v reklamě, hlavně být vidět. Seděl koketně a v krátké sukni na barové stoličce a hrozně rád si se mnou povídal.

Jak dlouho vystupuješ a jak si v travesti začínala
 
Už je to nějakých 11 let. Bylo to několik angažmá po celé Praze. Chodila jsem dlouho do klubu, kde bylo nějaké travesti show a pak jsem doma řekla, že by nebylo špatné, kdybych začala vystupovat taky, že by to mělo i svoji finanční stránku a že by to tvořilo moje ego.
 
Jak tě napadl pseudonym Priscilla?
 
Priscilla napadla moji kamarádku. Obě dvě totiž máme hrozně rádi film Priscilla, královna pouště, takže to zvolila podle toho.
 
Dá se tímhle vystupováním uživit?
 
Tohle byl samozřejmě vždycky jen můj vedlejší příjem. Jinak pracuju v softwarové firmě a mlátím do počítače.
 
A vědí kolegové z práce, že tu vystupuješ?
 
Tak polovina firmy o tom ví. Zatím ale neměli to „štěstí“, aby mně viděli, ale někdy bych je strašně rád pozvala.
turban

Komentáře (1)

Jarka 2014-11-05 02:02:57
Nazdar všichni, na travesti jsem ještě nebyla, ale byla jsem na koncertu gay klubu a tak příjemné prostředí se, myslím, najde jen málokde

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>