Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Trapez - Tanz - Teatr (Berlin): PANÍ VLADUŠ

2008-05-08 03:09

Trapez - Tanz - Teatr (Berlin): PANÍ VLADUŠ

Režie: Erica Ruhl
Hra a artistika: Jana Korb

Artistický divadelní kus o jedné osamělé paní. Se všedními obrazy a velkou láskou k malým detailům vypráví Erica Ruhl a Jana Korb jeden velmi osobní příběh. Groteskně rozložené pohyby všedního dne jsou jako taneční prvky použity na zemi a ve vzduchu na visuté hrazdě. Artistické triky se rozpadávají do řeči těla, která ukazuje bolest – a přece nutí ke smíchu. Tak vzniká příběh o době přechodu, o kráse každodenních pohybů, o snech o létání a o vzpomínkách jedné staré paní. 

--------------

PANÍ VLADUŠ

visutá hrazda – tanec – divadlo

(jazykově bezbariérové)

Hra a artistika: Jana Korb

Koncepce a idea: Jana Korb, Erica Ruhl

Režie: Erica Ruhl

Scéna a výprava: Jana Korb

Inspirována uměleckým cyklem „Projekt pro osamělého muže“ Viktora Pivovarova zkoumá Jana Korb s režirérkou Ericou Ruhl postavu paní Vladuš. Sledují jednotvárnost jejího všedního dne a pokoušejí se vypátrat její sny. Všední den v kuchyni Paní Vladuš se prolíná se světem jejích vzpomínek, který je pečlivě uschován vysoko ve vzduchu na třech visutých hrazdách. Ale vzpomínky stále znovu vyvěrají, a tak někdy mizí hranice mezi realitou a vzpomínkou či snem, aby se tak vytvořil prostor pro novou naději a ukázal cestu z bezútěšné osamělosti.

Paní Vladuš se houpe na visuté hrazdě.

Trapeztheater resp. divadlo na visuté hrazdě je spojené s uměním tzv. nového cirkusu a pohybového divadla. Jana Korb se pokouší takto definovat nový divadelní žánr, přičemž jí jde o překročení tradičního rozlišování hranic mezi disciplínami. Pohybové divadlo proto kombinuje s cirkusovým uměním, taneční divadlo s uměním na hrazdě a s novými médii. Tak vznikají komprimované, hluboké a působivé jevištní kusy, u kterých je artistika tanečním prvkem vyprávění.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>