Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Děti
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

Tramtárie / divadelní formace Stage Code

2007-06-11 19:42

Tramtárie / divadelní formace Stage Code

Dobrodružná cesta za tajemstvím.

představení pro děti od 3 (do 103) let

Zvědavý kluk Vrtík, fňukavá Bambulka a přísná Motorka se rozhodnou najít tajemnou Tramtárii. Musí přes vodu, letadlem nebo sníst kouzelný dort? Cestou zapomenou na hádky až najdou hvězdu co vypadla čápovi ze zobáku. Dobrodružný příběh dá dohromady nové kamarády a konec cesty všechny překvapí.

„Hlavním iniciátorem tohoto projetu je vlastně náš tříletý syn, který si přál vědět co vlastně v divadle děláme. Jemu i dalším dětským divákům nabízíme něco jiného než loutkové představení nebo dramatizaci klasické pohádky. Pohybové a výtvarné divadlo využívá výrazové prostředky - gesta, pohyb, zvuk, světlo, barvy, které jsou dětem přirozeně velmi blízké a spolu s humorem jsou i základními prvky našeho projektu o třech kamarádech a jedné dobrodružné cestě.“

Tři postavy se potkají na cestě do TRAMTÁRIE, kde ani jeden z nich ještě nebyl. Každý má svou představu jaké to tam bude a proč stojí za to tam jet. Jeden má kufr, jeden batoh a třetí tašku. Vezou si kromě oblečení různé věci, které jak věří budou potřebovat nebo bez kterých nemohou být. Cesta tří kamarádů je složitá i plná humoru. Vedle svých znalostí a dovedností potřebují navzájem jeden druhého jako partnery a pomocníky. Každý z nich by chtěl prožít svůj sen o veliké cestě. Jaké by ale mělo být? Který sen je ten pravý - mořská pláž, let balónem, narozeninová oslava, být zpěvákem? Co víme o svých snech? Netoužíme někdy jen po tom, co „je skvělé“ v očích druhých? Cestování do Tramtárie tak vlastně začne být učením jak žít ve skupině, jak se umět prosadit i jak rozhodovat společně. Jak se vyrovnat se silnými i slabými stránkami svých i těch druhých, poslouchat je, iniciovat změny i podřídit se. Tzv. slabosti mohou být v nečekaných souvislostech výhodou a naopak. Díky tomu se trojici podaří najít společný cíl - tajemnou Tramtárii, místo kde každý dostane prostor být sám sebou.

POZOR: Představení ve čtvrtek 4. 10. je v angličtině!

představení podpořili: Hlavní město Praha, MOTUS o.s. 

Stage Code
hrají: Philipp Schenker, Daniela Voráčková, Eva Pospíšilová
hudba: Jeník Burian
koncepce: Daniela Voráčková, Eva Pospíšilová, Philipp Schenker
režie: Viktorie Čermáková
výtvarná spolupráce: Šárka Havlíčková 

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>