Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

TOXIQUE „velká vánoční nadílka“

2008-11-06 16:30

TOXIQUE (retro-pop/progressive-soul/britpop/hip-hop/jazz)

Toxique tvoří charismatická zpěvačka Klára Vytisková, kytarista Patrick Karpentski, klávesista Viliam Bereš, baskytarista Jan Lstibůrek a bubeník Roman Vícha.

Jejich první nasazený singl „Two Sides“ byl během měsíce katapultován do první desítky žebříčku IFPI Rádio Cz50, kde se stále drží a patří tak mezi nejhranější české skladby v rádiích. Stoupají i prodeje samotného CD Toxique (nyní 32.místo v oficiální hitparádě IFPI). Přijďte se i vy přesvědčit, ale hlavně pobavit a užít si skvělé muziky.
Hudba TOXIQUE jde napříč hudebními žánry. Sami členové tvrdí, že hrají hudbu na pomezí retropopu, souljazzu a grooverocku. Mezi hlavní vzory uvádějí hudebníky jako jsou Stevie Wonder, Amy Winehouse, Gwen Stefani, John Mayer nebo kapely jako Moloko, Morcheeba a jim podobné.....


TOXIQUE - Pokud byste je chtěli někam zaškatulkovat, tak se asi trochu zapotíte. V toxickém hudebním světě můžete najít prvky retro-popu, progressive-soulu, britpopu, hip-hopu ...

Pop, Soul, vyrazný ženský zpěv v podání pražské kapely.Chcete vědět co se stane, když se hodí do zkumavky výjimečný hlas, radost z muziky, hudební perfekcionismus, pohledné děvče a čtyři na muzicírování notoricky závislé individua? Těžko říci. Ale možná pomůže, když si pro odpověď dojdete na koncert TOXIQUE. Legenda praví, že se dali dohromady při mytí zkumavek v utajovaných laboratořích Vysoké školy chemickotechnologické. Nelze to vyloučit. Jiní tvrdí, že se ani expertům z ústavu pro potlačování hudebního nadšení Ježkovy konzervárny nepodařilo tyto jedince zbavit vedlejších kreativních účinků. Byli proto transportováni do liquidační zóny, aby je semlely mlýnice šaubyznysu.

Www: http://www.myspace.com/toxiquespace

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>