Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

T'N'T - Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček

2007-06-11 19:42

Duo T´N´T (Tereza Bečičková a Tomáš Ludvíček) - 140 kilogramů Trinitrotoulenu - písničky

http://www.tnt.zde.cz/

Síla dynamitu či trinitrotoluenu a pak zase zklidnění jarního vánku. Takovými výrazovými prostředky nešetří duo mladých zpěváků, kteří spolu již od léta 2003 vytváří odvážnou hudební směs. Tu zpestřuje výjimečný způsob, jakým se dokáží spájet a ladit hlasy obou umělců.

Jejich hudba sahá ke kořenům blues, gospelu, rock'n'rollu, country a bluegrassu. Avšak nebojí se využít dramatických prvků šansonu nebo tradičních postupů folkových písničkářů. V nejryzejší podobě doprovází jejich hlasy akustická kytara, ale i bez ní dokáží rozeznít srdce svých posluchačů a nechat je unášet řekou tónů jejich hudby.

________________________________________________________________________________________________________

Zpočátku šlo o experiment dvou zpěváků, kteří se za doprovodu akustické kytary nebojí putovat napříč žánry - zejména folkem, blues a gospelem s odkazy na pop 60. let, rock'n'roll, rhythm and blues ale i třeba bluegrassovou hudbu.

Společně vystupujeme od července 2003 po pražských klubech - Balbínova poetická hospůdka, Salmovská literární kavárna, Rybanaruby či Globe. Za krátkou dobu existence jsme odzpívali řadu koncertů nejen v Praze, ale i v Liberci, Řevnicích, Čáslavi, Želkovicích, Kralupech n. Vlt. nebo v Brně. Velkým úspěchem byla účast v Konkursu Zahrady, která vyvrcholila účastí na stejnojmenném festivalu v Náměšti na Hané počátkem července 2004. Z finále soutěže jsme si odnesli pomyslnou bramborovou medaili za čtvrté místo.

V říjnu a prosinci 2003 jsme natočili průřez svého repertoáru na své první demo CD.

V současné době tvoří většinu písní na koncertech skladby, které vznikly buď pro nás nebo s našim autorským přispěním. Doplňuje je řada gospelů, písně irského písničkáře Donovana a občas i přepracované popové melodie zejména z 60. let - mezi nimi i několik duetů o lásce. Projekt autorsky podpořil hudební skladatel Jiří Kadeřábek. Jeho skladby Jak vraný kůň, Motouz a Stíny zařazujeme na většinu vystoupení. Pod skladbami dua T'N'T jsou podepsáni také Milena Jakoubková, Michal Koudelka, Ondřej Vozár, Jindra Škrna, Jan Krůta nebo Karel Vágner.

Kromě občasných výjezdů mimo Prahu, které jsou pro nás vždy překvapením - ať už tím, že na začínající hudebná projekt přijde publikum nebo jeho kladnou reakcí, soustřeďujeme svou koncertní aktivitu zákonitě především na pražskou půdu. Přispěli jsme naším hudebním programem k mnoha vernisážím, i díky komornímu charakteru našich vystoupení, pro které se v příznivých akustických podmínkách obejdeme i bez zvukové aparatury. V současnosti se setkáváme s naším publikem nejčastěji na našich pravidelných recitálech v Salmovské literární kavárně, kam si zveme zajímavé hosty - naše pozvání už přijali Jiří Suchý, Jan Krůta, Jiří Žáček, Irena Budweiserová, Karel Vágner, Václav Dušek nebo Martha Elefteriadu. Našim druhým pravidelným pražským pořadem jsou večery v novém klubu Rybanaruby, kde se s autorským čtením našich literárně nadaných přátel doplňuje naše hudba a výsledkem je improvizovaný večer plný emocí.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>