Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Speciální akce
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

TIBET ŽIJE II

2007-06-11 19:42

 „Tibet Žije II.“ : PLEASE THE TREES , GOTHART , GREEN SMATROLL

(benefiční koncert pro organizaci Tibetan Children´s Education Centre, pořádá o.s. LUNGTA)

začátek 19.00

(vstup 120,-)

------------------

www.myspace.com/pleasethetrees

www.gothart.cz

www.greensmatroll.cz

-----------------------------------

// reportáž z loňského roku:

Demonstrace za lidská práva v Tibetu před branou čínského konzulátu
Zuzana Švábová
Velká Epocha 11. březen 2007

Před čínským konzulátem v Pelléově ulici v Praze se na demonstraci za lidská práva v Tibetu sešlo přes sto převážně mladých lidí. (Velká Epocha)
V sobotu 10. března si celý svět opět připomněl, že dodržování lidských práv v nejlidnatější zemi světa není samozřejmostí. K akci "Vlajka pro Tibet" , která připadá na toto datum, se letos připojilo přes 300 radnic. Vyvěšením tibetské vlajky tak daly najevo, že jim osud této země není lhostejný. V předcházejících týdnech probíhaly v rámci "Dnů Tibetu 2007" po celé republice přednášky a koncerty. V Praze pak celá akce vrcholila tento víkend.
V sobotu v 18 hodin se za velkého zájmu médií uskutečnila před budovou velvyslanectví ČLR demonstrace za podporu dodržování lidských práv Tibetu, kterou pořádala organizace Amnesty International.
Přes stovku převážně mladých lidí, kteří před ambasádu v podvečer dorazili, mělo možnost podepsat dopis adresovaný čínské velvyslankyni v České republice paní Huo Yuzhen. Tento dopis, který stejně jako v minulých letech velvyslanectví odmítlo převzít, žádá, aby se paní Huo Yuzhen ze své pozice zasadila o změnu přístupu vlády k otázce lidských práv i s přihlédnutím k Olympijské chartě, kterou se Čína, jako pořadatel olympijských her v roce 2008, zavázala dodržovat.
Dalším bodem, na který upozorňovala účastnící se o. s. Lungta, bylo uvěznění Gendün Čhökji Ňima. Tento chlapec, byl i se svou rodinou unesen v roce 1995 jen krátce po té, co jej 14. dalajlama uznal vtělením jedenáctého pančenlámy. Bylo mu pouhých šest let. Řada zúčastněných, mezi kterými byla i ministryně MUDr. Džamila Stehlíková, podepsala petici žádající okamžité propuštění chlapce i jeho rodičů.
Na chodníku před ambasádou bylo zapáleno několik desítek svíček k uctění památky Tibeťanů, kteří za svou neochotu vzdát se svých tradic a duchovního přesvědčení zaplatili životem.
Jeden ze starších účastníků vyjadřoval své rozhořčení nad skutečností, že akci upozorňující na okupaci a postupné ničení tradic i země celého národa organizuje pouze skupina studentů a nikde nejsou vidět žádné mediálně známé tváře.
Po skončení asi hodinové demonstrace se lidé v klidu rozešli a část z nich se přesunula do klubu Abaton, kde již probíhal „Koncert pro Tibet“. Jeho výtěžek podpoří vzdělávání tibetských dětí a mladých mnichů žijících v exilu.
V předvečer těchto akcí se konal benefiční koncert "Tibet žije", jehož výtěžek poputuje prostřednictvím pořádajícího o. s. Lungta dharamsalské organizaci Tibetian Children´s Education Centre in Exile, která vydává tibetský exilový časopis pro děti.

------------------------------

Pozor - vzhledem k přetrvávajícím problémům s pronikajícím hlukem z klubu Rock Café do obytné části domu je klub po cca ročním provozu nového sálu a celkové rekonstrukci suterénu, která přes veškeré úsilí bohužel neodstranila zmíněné problémy, opět nucen končit veškeré hudební produkce ve 22.00! Jelikož nařízení začalo platit ze dne na den, sledujte prosím naše stránky, kde budou pod odkazem PROGRAM průběžně upřesňovány aktuální začátky akcí či případné změny v sestavách kapel.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>