Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

The Tap Tap – Party na kolečkách

2007-12-18 14:57

18.1.2008 20:00 - Benefiční koncert a mejdan s orchestrem The Tap Tap. Afterparty Segundo a DJ Baltazar. Večerem provází Eva Holubová a Ladislav Angelovič.

Umělci s postižením i bez se chystají rozjet nejen Party na kolečkách, ale i novou školu.

Party na kolečkách neslibuje jen velký mejdan s pestrým programem. Vystoupení orchestru The Tap Tap, který se do Divadla Archa vrací již po třetí, doprovodí řada hostů jako například Petr Čtvrtníček, Tomáš Průša z kapely Vltava, zpěvačky Edita Adlerová a Jana Rychterová z dua Two Voices. Na koncertě zazní i šlágry Davida Kollera a Heleny Vondráčkové, proběhne vystoupení evropských šampiónů ve freestyle footbagu - Pavla Červeného a Jana Struže a dražba fotografií. Večerem bude provádět Eva Holubová a zakládající člen kapely The Tap Tap Ladislav Angelovič.

Výtěžek benefičního koncertu bude věnován na výstavbu nového vzdělávacího centra pro osoby se zdravotním postižením-STUDEO. Jeho cílem je nabídnout mladým handicapovaným lidem takovou formu vzdělání, která by jim nejen pomohla uvědomit si své kvality, rozvíjet osobitý talent a začlenit se do „normální společnosti“, ale umožnila jim také zvolit si zaměstnání, ve kterém se budou moci plně realizovat..

„Projekt školy STUDEO jsme vymýšleli s vizí, že generální ředitel nadnárodní společnosti nemusí být nutně růžolící dvoumetrový obr. Takovou společnost může klidně řídit člověk na vozíčku nebo s jinou formou postižení. V Jedličkově ústavu potkávám mladé lidi, u nichž vidím schopnosti i ambice vykonávat řídící funkce a přijde mi nedůstojné, aby byli odkázáni k nějakým pomocným pracím. Klíčem k tomu, aby mohli takových úspěchů dosáhnout, je motivace ke vzdělání. Projekt STUDEO tedy vznikl proto, aby jim tuto šanci nabídl. Úspěch, sebevědomí, reflexe okolí nebo třeba příležitost najít si krásnou a zdravou partnerku – to všechno jsou věci, které pak přijdou samy,“ vysvětluje autor projektu STUDEO a kapelník skupiny The TAP TAP Šimon Ornest.

Program STUDEO je určen primárně studentům Jedličkova ústavu v Praze. Za každým ze studentů dochází pravidelně lektor, který se mu ve zvoleném oboru individuálně věnuje. Tento systém umožňuje lidem se zdravotním postižením rozvíjet se v činnostech, které je opravdu zajímají, ale často jsou pro ně nedostupné. Právě individuální výběr oborů odlišuje STUDEO od ostatních škol s pevně danými osnovami a umožňuje žákům rozvoj jejich osobitých talentů. Někdo se věnuje hudbě, jiný angličtině, ekonomice nebo počítačovému softwaru.

„Skupina The TAP TAP a škola STUDEO mi změnily život,“ říká charismatický bubeník Marek Valenta, jehož diagnóza se projevuje malým vzrůstem. „Dokud jsem je neznal, bubnoval jsem při výuce rukama do lavice a štval učitelky. Šimon (Ornest) mi ale zařídil učitele na bicí, který chodí za mnou a já se nemusím složitě dostávat k němu. Také jsem dostal bicí soupravu, na kterou dosáhnu i se svým vzrůstem, takže se nyní můžu hře věnovat naplno. Rozhodně to ovlivnilo moje další směřování v životě,“ popisuje své zkušenosti Marek.

www.studeo.cz

Vstupenky za 150,- Kč jsou v předprodeji v Divadle Archa a síti Ticketpro.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>