Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Představení
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

The Tap Tap hraje hudbu skupiny Vltava

2007-06-11 19:42

The Tap Tap hraje hudbu skupiny Vltava

Benefiční večer a koncert kapely The Tap tap.

Hosté: Vltava, Šilalo paňori s projektem Phurikane Giĺa, United Heads, Gitans a DJ Baltazar.

Hudba skupiny Vltava znovu ožije v podání souboru The Tap Tap. Bývalí leadři skupiny Vltava Robert Nebřenský a Tomáš Průša podpoří svým vystoupením projekt Evropské hudební školy STUDEO a na benefičním večeru o.s. TAP zazpívají se souborem The Tap Tap své nejslavnější písně. Během večera proběhne výstava a dražba fotografií Tomáše Vrtala, který dlouhodobě dokumentuje činnost souboru. Dále zahrají kapely Šilalo paňori s projektem Phurikane Giĺa, United Heads, Gitans a DJ Baltazar.

Ve spolupráci s občanským sdružením TAP.

STUDEO – Škola bez bariér

Občanské sdružení TAP zahájilo v září 2006 pilotní projekt STUDEO – Škola bez bariér. Program je určen primárně studentům Jedličkova ústavu a Základní školy a Střední školy (JÚŠ) v Praze, který je partnerem projektu. S pomocí grantu ze strukturálních fondů EU vybudovalo o.s. TAP zázemí pro individuální rozvoj schopností studentů s tělesným postižením. Studenti se věnují hře na hudební nástoroje (bicí, kytara, piano, perkuse), práci s hudebním softwarem a grafickými programy a učí se anglický jazyk. Studium je indiviuální, každý ze studentů má vlastního lektora. Tento systém umožní studentům věnovat se činnostem, které je opravdu zajímají a často jsou pro ně nedostupné. O.s. TAP zároveň začalo společně s odborníky vyvíjet kompenzační pomůcky a upravené hudební nástroje. Program Evropské hudební školy charakterizuje i její název. STUDEO pochází z latiny a znamená touhu studovat.

Autor projektu Šimon Ornest o projektu říká: „STUDEO – Školu bez bariér je prostorem, který vytvoří rovnocenné příležitosti pro zájmové činnosti, vzdělávání a následné pracovní uplatnění studentů škol JÚŠ. Věříme, že vysokou úrovní výukových programů se do budoucna podaří oslovit i lidi, kteří mají možnost vzdělávat se kdekoli jinde.“

Hlavním podnětem k projektu byla skutečnost, že vzhledem k bariérám ve městě i ve společnosti, je pro většinu žáků JÚŠ téměř nemožné rozvíjet své zájmy mimo stěny ústavu. Projekt STUDEO jim umožňuje aktivně rozvíjet své schopnosti a připravit se na přijímačky na zvolenou školu, případně na práci.

Projekt navazuje na osmiletou činnost hudebního souboru The Tap Tap, složeného ze studentů JÚŠ a hostujících hudebníků. Soubor vede Šimon Ornest a pod jeho vedením pokřtili na jaře 2006 The Tap Tap debutové CD Hopšidyridy. Soubor vystupoval na mnoha místech v Čechách (Rock Café, Roxy, Rock for People, Divadlo na Zábradlí atd.) i v zahraničí (Německo, Ukrajina).

V horizontu pěti let bude postavena přímo v prostorách JÚŠ na Vyšehradě stavba, do které se projekt STUDEO přesune. Celý objekt bude zcela bezbariérový a otevřený všem, tak aby byla naplněna základní idea projektu, a to integrace osob s postižením do společnosti.

Více na: www.studeo.cz www.taptap.cz

Vstupné: 150,- Kč. Stání.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>