Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

THE LEVELLERS

2008-10-20 08:40

THE LEVELLERS
19:30, Velký sál
Vstupenky (Prodejní místa)
Kč 400 – Ke stání
Kč 450 – Ke stání
Pokladna v Kavárně Paláce Akropolis:
T +420 296 330 913
Denně 10:00–24:00
So a Ne 16:00–24:00

Předprodej vstupenek také v sítích Ticketpro a Ticketportal.

Předprodej vstupenek sítě Ticketpro v Kavárně Paláce Akropolis denně 10:00–18:00, 21:00–24:00

Rezervace vstupenek na divadelní představení: dVA@palacakropolis.cz. Zavřít
Levellers: Letters from the Underground

„One encore later and fans leave thoroughly satisfied and inspired. This wasn‘t just a return toform, rather a rebirth of a band that may just be on the verge of brilliance“ („Ještě jeden přídavek a fanoušci odcházejí z koncertu spokojení a inspirovaní. Tohle není jen návrat do bývalé formy, ale spíš znovuzrození kapely, která je možná na hranici dokonalosti“) Recenze koncertu Levellers 24. 5. 2008, Daily Record, UK (*****)

Britská skupina Levellers právě vydává nové album „Letters from the Underground“. V České republice je deska v distribuci značky Panther. V polovině listopadu proběhnou koncerty i v České republice. Album „Letters from the Underground“ vyšlo ve Velké Británii 11. srpna a okamžitě po vydání se dostalo i do britské oficiální hitparády. Levellers tak důstojně oslavují 20. výročí od svého založení. Celá deska i tři již vydané singly dokazují, že skupina je opět ve formě. Jsou tu slyšet charakteristické prvky hudby Levellers: v dobrém slova smyslu chytlavé melodie, texty s myšlenkami a starý dobrý punk-rock s folkovým nádechem.

Levellers vznikli v roce 1988 v prostředí hnutí „travellers“, squatů a nezávislých rave parties. Za dvacet let své existence prodali přes 6 milionů desek, v 90. letech získali mnoho platinových, zlatých a stříbrných desek, dosud zaznamenali 14 singlů v britském žebříčku TOP 40 a získali řadu dalších ocenění. Kromě komerčních úspěchů zároveň zůstali celou dobu věrni původním myšlenkám hnutí, ze kterého vzešli, podporovali různé charitativní projekty, v Británii aktivně vystupovali proti Criminal Justice Act a z jejich tvorby nikdy nevymizel silný sociální aspekt. Po téměř 4 letech nahráli Levellers nové album, které vydávají na své vlastní značce On The Fiddle. Uprostřed neustále se měnícího hudebního průmyslu mohou být Levellers jedním z příkladů, jak dělat věci „podomácku“ a přitom kvalitně a bez kompromisů. Své desky si vydávají již několik let sami, koupili vlastní sídlo a studio The Metway v jihoanglickém Brightonu a dokonce pořádají svůj vlastní (od prvního ročníku dodnes každoročně vyprodaný) festival Beautiful Days. Ačkoli kapela může čerpat z mnohatisícové základny věrných fanoušků po celém světě, získává si stále další příznivce prostřednictvím serveru Myspace nebo na mnoha svých koncertech. Nyní vydávají Levellers album, které je jejich nejlepší za (minimálně) posledních deset let. Hudebně i textově vychází deska z nadšení, energie a přesvědčení, které nastartovalo slávu kapely na začátku devadesátých let. Desku „Letters from the Underground“ produkoval Sean Lakeman, kterého Levellers potkali při společných koncertech s jeho bratrem Sethem Lakemanem. Levellers nahrávali ve studiu The Metway a poté desku v New Yorku mixoval James Brown, který v poslední době spolupracoval například s Nine Inch Nails, Placebo a Jeffem Beckem.

Seznam Písní 1. The Cholera Well (o tragédii v Darfuru) 2. Death Loves Youth (obtížné téma smrti jednoho z přátel kapely) 3. Eyes Wide (o manipulaci médii) 4. Before the End (variace na téma rozchod) 5. Burn America Burn (jeden z možných pohledů na současné Spojené státy) 6. Heart Of The Country (snaha o nalezení místa v Británii prošpikované sledovacími TV kamerami) 7. Behold a Pale Rider (o bombových útocích v Londýně a válkách v Iráku a Afghánistánu) 8. A Life Less Ordinary (vzpomínka na „travelling days“ a životní rozhodnutí s nimi spojené) 9. Accidental Anarchist (o pocitech jedince zatlačeného až na okraj většinové společnosti) 10. Duty (úvaha nad tím, co se stane s člověkem poté, co skončí jeho „produktivní věk“) 11. Fight or Flight (zabývá se mezerami ve zdravotní péči o mentálně postižené)

O desce říkají samotní Levellers: „Nahráli jsme záměrně politickou desku, ale ne jako nějaký manifest, který od nás lidé v minulosti často očekávali. Je to naše vlastní reakce na všeobecnou apatii společnosti, což je věc, na které se podílíme všichni. Písně na desce jsou naším současným pohledem na témata jako je válka, média, různá životní rozhodnutí a neuskutečněné sny.“ S vydáním desky je spojena intenzivní koncertní činnost Levellers především ve Velké Británii, ale také na dalších místech po celém světě. V létě vystoupili na mnoha festivalech včetně svého vlastního Beautiful Days, na konci září je čeká prestižní vystoupení v Royal Albert Hall v Londýně, v listopadu evropské turné a v prosinci koncerty po celé Velké Británii. Citáty ze současného britského tisku: “One of the most politically committed and musically incisive albums of their career……lean, mean and musically in your face……punk fire and fury… This is folk music as it is meant to be….a stirring call to arms, a get-off-your-knees-and-resist rock record, hard-hitting and hard to forget” Daily Mirror **** “Brighton’s bolshiest band makes an impressive return to the fray……..the Levs provide rugged anthems for crowd consumption…with frantic fiddles and rabble-rousing guitars that burn holes in festival fields and club floors” Mojo “Levellers prove that they've still got the energy, charm and political passion” Rock Sound 8/10 “DIY folk punk heroes have unleashed their most impressive and powerful album for years with the urgent and intelligent ‘Letters From The Underground’” Big Cheese 4/5

Více informací: /…ellers.co.uk /…erground.com /…om/levellers /…om/levellers

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>