Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

THE COOLERS

2007-12-30 23:33

THE COOLERS- křest CD
+ host
------------------------------------

Čtveřice hradeckých muzikantů vydává nečekaně kvalitní debutové album! 

We Live For A Kick /Žijeme pro zábavu/, tak se jmenuje debutové album hradecké kapely The Coolers - a nutno podotknout, že jde o album velice zdařilé!

Skupina vznikla v Hradci Králové na jaře roku 2006 okolo zpěváka a hlavního autora skupiny Michala Dvořáčka, který postupně do svého domácího projektu angažoval hráče na kytaru Lukáše Chromka, Vlastu Bucka na bicí a B-boye Jakuba Kvasničku alias J-cupa. „Jednoho dne jsem si uvědomil, že The Coolers by mohli být něčím víc, než jen mojí soukromou domácí hudební obsesí,“ vysvětluje rozšíření projektu Dvořáček.

Spolu dohromady si pak všichni členové pronajali v jedné industriální části města kancelářské prostory, které změnili na domácí studio a zkušebnu. „Měli jsme velmi intenzivní potřebu na repertoáru The Coolers pracovat den co den v kteroukoli hodinu. Ve studiu jsme přespávali, jedli, pili, hádali se a radovali se. Všechno to bylo strašně euforické, silné a vyčerpávající. Takovou atmosféru jsem při natáčení ještě nezažil,“ popisuje živě Dvořáček a kytarista Lukáš Chromek přitakává: „Letos jsem maturoval, ale s učením jsem moc do styku nepřišel. Ve studiu jsem bydlel a občas si odskočil do školy. Nešlo se utrhnout, všechny nás to pohltilo. Žili jsme a vlastně stále žijeme v takové malé hudební komuně. Přibrali jsme další dva muzikanty na klávesy a baskytaru, aby The Coolers byli na koncertech opravdovou živou kapelou“. Rappera a DJe J-cupa vznik alba poznamenal natolik, že přišel o práci. „Po deseti letech v Kanadě jsem se vrátil a našel si tu práci. Druhý den poté, co jsem nastoupil, jsme začali natáčet tohle album a najednou jsem zjistil, že nemůžu být u ničeho jiného, takže jsem zase rychle vystoupil.“

Přitom nebýt náhodného poslechu Dvořáčkových písňových zárodků producentem Slávkem Hamaďákem, The Coolers by asi neexistovali. „ Dívám-li se zpětně na okolnosti vzniku The Coolers, vybavuje se mi povídka Franze Kafky – Venkovský lékař, ve které sehraje osudovou roli také klamné zazvonění zvonku.“přemítá Hamaďák. Ten stál i za hudebním projektem Satelit Kanibal, ze kterého pochází dnes už rádiový evergreen Šťastnej jako blecha. Tehdy v kapele zpíval dnešní bubeník The Coolers Vlasta Bucek. „Pokud bych měl srovnávat, tak snad jen to, že v časech Satelitů jsem byl mladej a blbej a spoustu věcí viděl jinak než dnes. V The Coolers už je Vlasta dospělej kluk, na kterého je spolehnutí.“hodnotí sám sebe Bucek. „První album Satelit Kanibal mám dodnes doma a byl jsem jejich velkej fanda,“ říká Dvořáček a pokračuje:“Jsme teď hodně dobrá parta, která má velký plány a nemalý cíle. Pilně cvičíme repertoár a těšíme se na klubové koncerty.“
Vydání alba We Live For A Kick předcházel jeho pilotní singl Everybody Somebody, který do Českých rádií vstoupil v září a okamžitě se katapultoval mezi nejhranější české písně.

www.Coolers.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>