Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

THE CHEMICAL BROTHERS

2007-07-09 12:59

10.8.2007 od 20 hodin
T-mobile Arena

Vstupenky v síti TicketPro
cena 770 Kč

The Chemical Brothers vydávají 18. června dlouho očekávané zbrusu nové album We Are The Night a v rámci turné k němu vystoupí 10. srpna od 20 hodin v pražské T-Mobile Areně.
Album předznamenává singl Do It Again, který již brázdí éter rozhlasových stanic celého světa.

Celosvětovým partnerem velkého turné je hudební stanice MTV. Hlavními mediálními partnery pražského koncertu jsou Evropa 2 a deník Metro.
Nové album The Chemical Brothers - We Are The Night vydává EMI Music.
Britští elektroničtí pionýři, držitelé cen Grammy, velké jméno taneční scény...
The Chemical Brothers letos rozvíří letní atmosféru v Praze.

The Chemical Brothers – story
Slavné britské elektronické duo The Chemical Brothers vystoupí 10. srpna v T-Mobile Areně v Praze – Holešovicích. Do Česka se vrátí po pěti letech s novým albem, nyní ovšem s větší produkcí a klasickým koncertním programem.

Tom Rowlands a Ed Simons jsou označováni za pionýry elektronické hudby: Historie Chemical Brothers sahá až do roku 1991, kdy si oba pánové, okouzleni ranou house music, stoupli za gramofony v manchesterském klubu Naked Under Leather a vážně do toho šlápli pod jménem The Dust Brothers v roce 1993. Tehdy se pokusili o vlastní tvorbu. Prakticky na koleně stvořili singl Song To The Siren a poslali ho do světa na pěti stech nosičích. Singl se okamžitě stal jednou z nejoblíbenějších skladeb ostrovních DJs.
„Byla to tehdy neobvyklá nahrávka, protože měla o 20 bpm (beatů za minutu) méně, než bylo u taneční hudby obvyklé, takže lidé zpozorněli a najednou tančili na pomalou skladbu se silným breakbeatem,“ vzpomíná Simmons.

Pak provedli pár remixů a následující rok vydali EP 14th Century Sky. Vydali se s ním i do USA, ale tam se přišlo na to, že existují ještě další The Dust Brothers a těm originálním se nezdálo, že by jejich jméno měli používat nějací floutci ze starého světa. Rowlands se Simonsem se proto přejmenovali na The Chemical Brothers. Jejich první singl se jmenoval Leave Home.

O kariéru, která jim zaručila milionové prodeje a svobodu v práci, se postaral hned albový debut Exit Planet Dust z roku 1995. Elektronika byla v Anglii na vrcholu a z Chemical Brothers se rázem stal jeden z nejobletovanějších a nejuznávanějších projektů své doby.

Simons a Rowlands se dokázali napojit na vlnu rave a zpracovat ji do písňové formy; zároveň se nebáli jít napříč žánry. Proto si na následující CD Dig Your Own Hole v roce 1997 pozvali Noela Gallaghera z Oasis.

Surrender (1999) už Chemical Brothers nahrávali jako hvězdy první velikosti. Singly Hey, Boy, Hey Girl, Out of Control nebo Let Forever Be stejně jako palcové titulky zvoucí na jejich vystoupení na festivalu v Glastonbury jejich statut jen potvrdily.

Vysoko nasazenou laťku udrželo i další album Come With Us. Zatímco v klubech bodovala skladba It Began In Afrika, rádia si zamilovala hitovku Star Guitar nebo spolupráci s Richardem Ashcroftem The Test.

V roce 2003 se Chemical Brothers rozhodli zrekapitulovat svou desetiletou producentskou činnost a vydali Best Of kompilaci The Singles 1993-2003.

„Toto je milník pro naše nové album, není to retrospektivní záležitost, ale tečka na konci věty, nový odstavec, další deska," prohlásil Rowlands po jejím vydání.

O dva roky později přišli s novinkou Push the Button. Chemical Brothers byli zpátky v plné síle. Z rozskotačeného tanečního parketu zařadili zpátečku a album je ovlivněné arabským světem i temnou dubovou muzikou.

Rowlands a Simons pro tentokrát polkli jiné psychedelikum, než na které byli zvyklí – přitom se jim podle názvu alba podařilo zmáčknout tlačítko, které spouští originální pohled na taneční scénu.

Už loni Chemical Brothers na svých stránkách oznámili, že pracují na novém, v pořadí šestém albu. Vydání alba We Are The Night je naplánováno na 18. června; turné se novým písním bude věnovat a Praha je uslyší stejně jako Řím, Londýn, Miláno, Amsterdam, Paříž, Mnichov nebo Vídeň.

Poprvé se u nás představili v roce 2002 na tanečním festivalu Open Air Field u Proboštských jezer

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>