Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Kluby
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

THE CELL

2007-06-11 19:42

THE CELL
Southern Fried Bohemian Bluesrock 


Naší kapelu The Cell od dubna zastupuje hudební agentura Petra Jandy - Best I.A. To také znamená, že letos pojedeme jako předkapela skupiny Olympic na jejich koncertním turné. Termíny koncertů najdete na těchto stránkách a postupně je budeme doplňovat. Ten první bude 26. dubna ve Velké Bíteši další pak v květnu v Plzni a Třebíči.

David Gore zpěv, kytara
Michal Beneš kytara, zpěv
Martin Endl kytara, zpěv
Tomáš Homuta klávesy
Leoš Koudelka baskytara
Milan Milata bicí nástroje
Veronika Milatová zpěv, perkuse
Vlaďka Svobodová zpěv, perkuse

Skupina THE CELL vznikla v roce 2002 a přičinili se o to hlavně bubeník a kapelník Milan Milata a zpěvák pocházející z Louisiany v USA David Gore. S rozjezdem kapely jim pomáhali kytaristé Michal Beneš a David Frank, basista Leoš Koudelka a zpěvačka Veronika Mohaplová (dnes již Milatová). Od začátku se kapela věnuje tvorbě vlastních písní ve stylu jižanského rocku a bluesrocku. Hlavním motorem práce na repertoáru je autorská dvojice Beneš/Gore. Důraz je kladen na písničkovou formu skladeb a propracované vokály. V repertoáru jsou svižné kytarové pecky, blues i balady.

První změna se odehrála na postu kytaristy, když Davida Franka vystřídal Patrik Šnobl. Patrik odehrál se skupinou několik koncertů a podílel se na natáčení prvního demo CD v roce 2003, na kterém se objevily pecky Third Bitch In a Row, Burning Like a Fire, Haven’t Got a Lady, Falling To The Sky a Hanging Rope. Dalším přidaným singlem na demu byla píseň Someday, kterou již ale s kapelou místo Patrika natáčel nový člen - kytarista Peter Boška. Repertoár se postupně rozšiřoval hlavně o vlastní písně, ale pro radost svoji i fanoušků skupina nacvičila několik hitů od oblíbených interpretů. Jsou to třeba pecky I’m No Angel od Grega Allmana nebo The Cell od Leslie Westa, podle které skupina nese i své jméno.

The Cell se v roce 2004 rozšiřují o dalšího člena - klávesistu a hráče na foukací harmoniku Tomáše Homutu. Tomáš výborně doplnil zvuk kapely, která začíná koncertovat stále častěji i dále od Prahy. Skvělou příležitost předvést se měla skupina před vystoupením japonských Savoy Truffle v klubu Kain. K písni Blues Never Stops vzniká videoklip a na konci roku skupinu opouští Peter Boška, kterého nahrazuje Milan Matoušek.

V roce 2005 kapela odehrála i několik koncertů v Německu, ale to již měla 8 členů. Tím posledním byla vokalistka Hanka Vaníková. Ve studiu ALMA se mezitím natáčí debutové album Are You Ready, které ovšem vychází až o rok později. The Cell se na pódiích v Čechách i v zahraničí setkávají například s kapelami W.I.N.D (Itálie), Sugar Mountain (Španělsko) nebo Lizard a Flatman (obě SRN) a navazují s nimi přátelské vztahy. V druhé polovině roku Hanku na postu vokalistky střídá Vlaďka Svobodová a hned se s kapelou vydává do Německa na dva koncerty Gator Party. V tu dobu skupina spolupracuje s německým managementem.

Z jara roku 2006 se členové skupiny The Cell vydali do Turína, kde odehráli dva koncerty společně s Woodoo Lake a Silvertrane. Velmi důležité datum je 30.duben 2006, to kapela křtí své první album Are You Ready. Na CD se objevuje 11 písní a drahými kmotry byli pánové Pavel Malúš, Slávek Purkrábek a kytarový mág Radim Hladík. Skupina během roku vystoupila na několika festivalech, v klubech a nejen pro „jižanské“ publikum pořádala dvě Southern Rock Night s mezinárodním obsazením. Na sklonku roku pak The Cell uspěli v soutěži „Naděje Beatu“, kde ve finále skončili těsně druzí. Přesto se jim od pořádajícího Rádia Beat dostalo hodně prostoru pro prezentaci.

Pro kapelu byl rok 2007 velmi úspěšný. Objevují se na pódiu vedle takových zahraničních interpretů jakými jsou Tito & Tarantula, John Mayall & The Bluesbreakers nebo The Sweet. Svým koncertem zahajují akci „Uvádění do Beatové síně slávy“. Vystupují například na festivalech „Benátská noc“ na Malé Skále, „Rockování“ v Mnichovicích, Letnice - Vlčí Hora nebo „Berounské Letorosty“. Koncertují i v zahraničí, třeba v Pontevedru ve Španělsku. I tento rok se odehrála změna v sestavě a to, když odešel kytarista Milan Matoušek a místo něho naskočil Martin Endl. Skvěle zapadl do kapely a je posilou nejen v kytarových partech, ale i ve zpěvu.

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>