Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv Koncerty
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

TATABOJS & AHNTRIO / smetana tour 2008

2008-10-31 11:17

so 1.11. Praha - Švandovo divadlo 17.00h (přidáno)
so 1.11. Praha - Švandovo divadlo 20.30h

ne 2.11. Praha - Švandovo divadlo 17.00h (přidáno)
ne 2.11. Praha - Švandovo divadlo 20.30h 

Prodej vstupenek ve Švandově divadle, Štefánikova 57, Praha 5 (www.svandovodivadlo.cz ) a v síti Ticketstream (www.ticketstream.cz ).


Nové album s názvem smetana vyjde 3. listopadu 2008

TATABOJS & AHNTRIO / smetana tour 2008 1. - 5. 11. 2008

Dva různé světadíly a dva různé hudební světy, to je kombinace hanspaulských TATA BOJS a korejského AHN TRIA.
A zatímco originální Tata Bojs jsou již dlouhých 20 let jednou ze stálic naší domácí rockové scény, Ahn Trio původem ze Soulu v Korei, nyní žijící v New Yorku, již více než jedno desetiletí patří mezi vyhledávané koncertní akvizice na světových podiích klasické hudby.
První kontakty mezi Ahn Triem a Tata Bojs sahají až někdy do roku 2003, ale první veřejné společné vystoupení společného projektu se uskutečnilo na jaře v roce 2006 při slavnostním vyhlášení výročních cen Akademie populární hudby Anděl 2005, kde doslova uchvátili přitomné svojí originální verzí hitu „Attention Aux Hommes!“. V té době se ještě uvažovalo, že spojení obou těles bude pouze v živé tedy koncertní podobě, ale po vzájemné dohodě se Tata Bojs a Ahn Trio shodli, že by byla velká škoda nezaznamenat tento pro obě strany výjimečný projekt i studiově.
V průběhu června a srpna tohoto roku tak ve studiích Českého rozhlasu v Karlíně a následně v ostravském Cintrónu byly natočeny základy pro budoucí společné album Tata Bojs a Ahn Tria. Finální podoba a mix alba vznikaly již tradičně ve studiu Soundsquare.
Album produkoval Dušan Neuwerth a Milan Cais, ale významnou a nezaměnitelnou roli zde má také bývalý kytarista skupiny Marek Dobrava, který aranžoval a rozepisoval všechny instrumentální party Ahn Tria.
Už samotný název alba "smetana" napovídá, že půjde o jakýsi výběr toho nejlepšího, co Tata Bojs za svých dvacet let existence složili. Tata Bojs k názvu desky dodávají: „…slízli jsme smetanu ze všech našich desek a ještě při tom vzdáváme hold velkému českému skladateli, od kterého si už léta půjčujeme úryvek z jeho Mé vlasti.“
Při výběru čtrnácti skladeb také dávali důraz na pestrost a náladovou různost jednotlivých písní. Tu chtěli ještě více podpořit odlišností aranží všech skladeb a naprostou absencí elektroniky. " Je to vlastně takový živý studiový záznam šesti akustických nástrojů a zpěvu", říká Milan Cais.
Album „smetana“ (psáno skutečně s malým „s“) bude rozhodně obsahovat nejznámější skladby z repertoáru Tata Bojs. Posluchačí se tam dočkají zcela nových, komorně - akustických úprav skladeb jako "Jaro", "Tanečnice", "Lasičky", "Šťastnější", "Pěšáci", "Vesmírná", "Toreadorská otázka", již zmiňované "Attention Aux Hommes!" a dalších...
Svým způsobem se jedná o jakési neoficiální „best of“ Tata Bojs, ke kterému ovšem skupina opět přistupuje originálně a předkládá tak v mnoha případech zcela nové a nečekané verze svých hitů.
Album vyjde 3. listopadu 2008 a předznamenávat ho bude pilotní singl a video v podobě skladby „Lasičky“. Nový singl bude ke slyšení poprvé ve středu 8.října od 12,00 prostřednictvím www.tatabojs.cz
Album bude pokřtěno následně již 1. a 2. listopadu na exkluzivním společném vystoupení obou skupin ve Švandově divadle v Praze. Další společná vystoupení Tata Bojs a Ahn Tria se uskuteční ještě v Ostravě, Brně a Olomouci.
 
TATABOJS & AHNTRIO / smetana tour 2008

so 1.11. Praha - Švandovo divadlo 17.00h (přidáno)
so 1.11. Praha - Švandovo divadlo 20.30h
ne 2.11. Praha - Švandovo divadlo 17.00h (přidáno)
ne 2.11. Praha - Švandovo divadlo 20.30h

Prodej vstupenek ve Švandově divadle, Štefánikova 57, Praha 5 (www.svandovodivadlo.cz) a v síti Ticketstream (www.ticketstream.cz ).

po 3.11. Ostrava - Divadelní sál DK 20h
út 4.11. Olomouc - Reduta - concert hall 20h
st 5.11. Brno - Fléda klub 21h 

www.tatabojs.cz  
www.ahntrio.com  

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>