Skrýt výsledky vyhledávání
Archiv
Děkujeme. Váš hlas byl přijat!

HAPPENING - Táta fest

2007-06-11 19:42

HAPPENING

Táta fest – hry, tvořivé aktivity, koncert.

Pořádá Liga otevřených mužů a Aperio, o.s

TÁTA FEST

Den otců oslavíme o dva týdny dříve než v USA !

Liga otevřených mužů (LOM), o. s., uspořádá ve spolupráci s Aperio, o. s., v neděli 3. června 2007 v Kaštanu v Praze 6 happening pro otce a jejich přátele s názvem Táta fest. Koncertu Jana Buriana, sester Steinových, Jiřího Dědečka a irské písničkářky Věry Kláskové bude předcházet odpoledne tvořivých aktivit a her, do nichž se budou moci zapojit děti i jejich rodiče. Nad akcí převzala záštitu radní městské části Praha 6 Ingrid Kejkrtová.

Pojetí: „Na této akci chceme poskytnout prostor pro vkusnou propagaci hodnoty otcovství, která dnes není – stejně jako její nositelé – příliš vidět. Zároveň chceme podpořit setkání otců a jejich dětí,“ vysvětluje hlavní myšlenku akce ředitel LOM, o. s., Martin Jára. „Táta fest se vzdáleně váže na tzv. Den otců, který u nás zatím nemá tradici. V USA jej slaví třetí neděli v červnu. My tentokrát Američany předběhneme a oslavu uspořádáme již neděli první.“

Legenda: první oslava Dne otců se konala v americkém městečku Spokane ve státě Washington 19. června 1910. Uspořádala ji paní Sonora Smart Dodd na počest svého otce, který po smrti její matky vychovával ji a jejích pět sourozenců. V roce 1924 prezident Calvin Coolidge navrhl ustanovení Národního dne otců, jiný prezident - Lyndon Johnson – v roce 1966 prohlásil za společný den otců třetí neděli v červnu. Den otců se slaví i v Německu – na slavnost Nanebevstoupení Ježíše Krista (40. den po Vzkříšení) a je dnem pracovního klidu.

Realita: Dům Kaštan se nachází na adrese Bělohorská 150, Praha 6. Koncert se bude konat v sále od 18 do cca 20 hodin. Soutěže, hry, klaun aj. opanují zejména venkovní plochy kolem Kaštanu již od 15 hodin odpoledne. Pro děti je vstupné zdarma, rodiče platí 100 Kč.

www.ilom.cz

Komentáře (0)

Přidat komentář

Pole není vyplněno nebo obsahuje nepřípustné symboly.
Jméno: E-mail:
Komentář:
  Hlásit nové komentáře.
>